t-mobile logo operator

T-mobile wprowadza HD Voice+, świetna jakość dźwięku dla nielicznych

Newsy

Kilka lat temu zadebiutował standard HD Voice, który zauważalnie podniósł jakość dźwięku w sieciach komórkowych. To była konieczność. Dawniej dzwoniąc za pośrednictwem komunikatora internetowego, wielokrotnie odnosiłem wrażenie, że nie udało się nawiązać połączenia, brakowało charakterystycznego szumu. Dziś takie problemy odeszły do historii, jednak mimo wszystko HD Voice doczekał się następcy.

Co wiemy?

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

HD Voice+ obsługuje znacznie większe pasmo przenoszenia niż stary HD Voice. Możliwe jest osiągnięcie jakości zbliżonej do CD. Ponadto dźwięk jest ulepszany poprzez wykrywanie głosu i wyciszanie szumów. Standard ten działa w T-mobile od dziś, nie wymaga dodatkowej aktywacji. Wymaga za to wymiany sprzętu.

Kto skorzysta z HD Voice+?

Obecnie jedynymi wspieranymi urządzeniami są iPhone’y 8 i 8 Plus, w przyszłości zapewne pojawi się także iPhone X. Co z Androidem? Kilka flagowców wspiera ten standard, jednak różowy operator przemilczał kwestię ich kompatybilności. Aby się to zmieniło, producent musiałby „dogadać” się z telekomem. Zapewne przyszłe smartfony z Androidem będą mogły dołączyć do tej niezwykle krótkiej listy kompatybilności.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x