Kilka lat temu zadebiutował standard HD Voice, który zauważalnie podniósł jakość dźwięku w sieciach komórkowych. To była konieczność. Dawniej dzwoniąc za pośrednictwem komunikatora internetowego, wielokrotnie odnosiłem wrażenie, że nie udało się nawiązać połączenia, brakowało charakterystycznego szumu. Dziś takie problemy odeszły do historii, jednak mimo wszystko HD Voice doczekał się następcy.

Co wiemy?

HD Voice+ obsługuje znacznie większe pasmo przenoszenia niż stary HD Voice. Możliwe jest osiągnięcie jakości zbliżonej do CD. Ponadto dźwięk jest ulepszany poprzez wykrywanie głosu i wyciszanie szumów. Standard ten działa w T-mobile od dziś, nie wymaga dodatkowej aktywacji. Wymaga za to wymiany sprzętu.

Kto skorzysta z HD Voice+?

Obecnie jedynymi wspieranymi urządzeniami są iPhone’y 8 i 8 Plus, w przyszłości zapewne pojawi się także iPhone X. Co z Androidem? Kilka flagowców wspiera ten standard, jednak różowy operator przemilczał kwestię ich kompatybilności. Aby się to zmieniło, producent musiałby „dogadać” się z telekomem. Zapewne przyszłe smartfony z Androidem będą mogły dołączyć do tej niezwykle krótkiej listy kompatybilności.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.