Poznajcie Nokię 3310 3G – na modemie zmiany się nie kończą

Newsy

Nokia po raz kolejny odświeża model 3310. Po kilku miesiącach od premiery HMD Global postanowiło lekko zmodyfikować konstrukcję, zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym.

Co się zmieniło?

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Podstawową różnicą jest modem. W poprzedniej wersji Nokii 3310 znajdował się modem 2G. Podobno niektóre sieci komórkowe rezygnują ze wsparcia dla technologii 2G, przez co lista potencjalnych klientów robi się krótsza. Poza tym brak dostępu do sprawnie działającego internetu wykluczał możliwość korzystania np. z aplikacji Facebooka czy przeglądarki internetowej. W nowo zaprezentowanym modelu zainstalowano modem 3G. Kolejną zmianą jest ilość wbudowanej pamięci – wcześniej mieliśmy do dyspozycji jedynie 16 MB, teraz będzie to 64 MB. Koszty takiej modyfikacji są znikome, a w pewnych przypadkach dodatkowa pamięć może się przydać. Lekko zmieniona została konstrukcja, zwiększono odstępy między przyciskami, dzięki czemu obsługa telefonu powinna być łatwiejsza. Jest też zmiana na gorsze – moduł Bluetooth 3.0 został zastąpiony starszą wersją 2.1.

Kiedy? Za ile?

Sprzedaż powinna ruszyć w przyszłym miesiącu, sugerowana cena to 69 euro. Do wyboru będą 4 wersje kolorystyczne widoczne na powyższej grafice. Czy warto? Cóż, Nokia 3310 2017 nie zebrała pozytywnych opinii, to zwykła komórka z niezwykłą nazwą. Z uwagi na dość wysoką cenę jej zakup raczej nie jest opłacalny.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x