Nokia po raz kolejny odświeża model 3310. Po kilku miesiącach od premiery HMD Global postanowiło lekko zmodyfikować konstrukcję, zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym.

Co się zmieniło?

Podstawową różnicą jest modem. W poprzedniej wersji Nokii 3310 znajdował się modem 2G. Podobno niektóre sieci komórkowe rezygnują ze wsparcia dla technologii 2G, przez co lista potencjalnych klientów robi się krótsza. Poza tym brak dostępu do sprawnie działającego internetu wykluczał możliwość korzystania np. z aplikacji Facebooka czy przeglądarki internetowej. W nowo zaprezentowanym modelu zainstalowano modem 3G. Kolejną zmianą jest ilość wbudowanej pamięci – wcześniej mieliśmy do dyspozycji jedynie 16 MB, teraz będzie to 64 MB. Koszty takiej modyfikacji są znikome, a w pewnych przypadkach dodatkowa pamięć może się przydać. Lekko zmieniona została konstrukcja, zwiększono odstępy między przyciskami, dzięki czemu obsługa telefonu powinna być łatwiejsza. Jest też zmiana na gorsze – moduł Bluetooth 3.0 został zastąpiony starszą wersją 2.1.

Kiedy? Za ile?

Sprzedaż powinna ruszyć w przyszłym miesiącu, sugerowana cena to 69 euro. Do wyboru będą 4 wersje kolorystyczne widoczne na powyższej grafice. Czy warto? Cóż, Nokia 3310 2017 nie zebrała pozytywnych opinii, to zwykła komórka z niezwykłą nazwą. Z uwagi na dość wysoką cenę jej zakup raczej nie jest opłacalny.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.