Poznajcie Nokię 3310 3G – na modemie zmiany się nie kończą

Adrian Celej Newsy 2017-09-28

Nokia po raz kolejny odświeża model 3310. Po kilku miesiącach od premiery HMD Global postanowiło lekko zmodyfikować konstrukcję, zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym.

Co się zmieniło?

Podstawową różnicą jest modem. W poprzedniej wersji Nokii 3310 znajdował się modem 2G. Podobno niektóre sieci komórkowe rezygnują ze wsparcia dla technologii 2G, przez co lista potencjalnych klientów robi się krótsza. Poza tym brak dostępu do sprawnie działającego internetu wykluczał możliwość korzystania np. z aplikacji Facebooka czy przeglądarki internetowej. W nowo zaprezentowanym modelu zainstalowano modem 3G. Kolejną zmianą jest ilość wbudowanej pamięci – wcześniej mieliśmy do dyspozycji jedynie 16 MB, teraz będzie to 64 MB. Koszty takiej modyfikacji są znikome, a w pewnych przypadkach dodatkowa pamięć może się przydać. Lekko zmieniona została konstrukcja, zwiększono odstępy między przyciskami, dzięki czemu obsługa telefonu powinna być łatwiejsza. Jest też zmiana na gorsze – moduł Bluetooth 3.0 został zastąpiony starszą wersją 2.1.

Kiedy? Za ile?

Sprzedaż powinna ruszyć w przyszłym miesiącu, sugerowana cena to 69 euro. Do wyboru będą 4 wersje kolorystyczne widoczne na powyższej grafice. Czy warto? Cóż, Nokia 3310 2017 nie zebrała pozytywnych opinii, to zwykła komórka z niezwykłą nazwą. Z uwagi na dość wysoką cenę jej zakup raczej nie jest opłacalny. • Kamienna Gęba

  Ten telefon od początku powinien tak wyglądać. Jeszcze powinni dodać aplikacje FB, Messenger, Whatsapp – jak mają np. Nokia 215.

 • mindla

  Działa komuś ta Nokia 3310-2017 poprawnie z aplikacją Nokia Ovi Suite czy nie działa.
  Bo u mnie są problemy po podłączeniu pod laptopa jedyna możliwośc to ładowanie telefonu.
  Aplikacja nie wykrywa telefonu zarówno po kablu jak i przez Bluetooth.mam ponad 400 kontaktów i lepiej jednak zrobić kopię na komputerze niż mieć tylko na telefonie bo karta SIM akceptuje tylko 250 numerów w tym telefonie.Mimo że w moim Philips E560 ta sama karta SIM akceptuje już 500 numerów.

  • Adrian Celej

   Jest możliwość eksportu kontaktów na kartę pamięci?

   • mindla

    Nie wiem czy jest bo nie ma karty pamięci a telefon ma kolega z którym mam ograniczony kontakt.Jednak jakąś kopię kontaktów muszę zrobić bo on jest „nieinformatyczny”.

  • Kamienna Gęba

   To jakaś nowa aplikacja czy „stara”? Bo jeśli stara to działa bodajże tylko z S40 i S60 i chyba S30 a tu masz S30+, która nie ma z w/w nic wspólnego.

 • Jacek Pietruszczak

  co to ma wspólnego z androidem? nie znam nikogo, kto by kupił takie barachło…

  • Adrian Celej

   A musi mieć coś wspólnego z Androidem?
   To „barachło” całkiem dobrze się sprzedaje.

   • Jacek Pietruszczak

    na stronie Android.com.pl spodziewam się informacji o androidach, a nie dumbfonach Nokii, iPhone’ach czy Windows Mobile…

    • Adrian Celej

     Wchodząc na wykop spodziewasz się forum budowlanego?

     • $ROGAL$

      Wykop.pl powstal w jakims celu i tego celu sie trzyma. Android.com.pl tez powstal w jakims celu i ten cel od jakiegos czasu zmienia. Twoj przyklad ma sie nijak do tego co Jacek chcial przekazac. Jak wchodze na opony.pl to oczekuje informacji o oponach, a nie skrzynich biegow, chociaz obie rzeczy podczepi sie pod wspolna etykiete „motoryzacja”. Jesli android.com.pl mial byc portalem mobilnych technologii to trzeba bylo go nazwac inaczej. Jak juz sie zdecydowaliscie na portal zwiazany z systemem android to sie tego trzymajcie. Taka postawa pokazujesz brak szacunku dla czytelnikow.

    • Bigkaban

     na forum technologicznym spodziewamy sie ludzi zainteresowanych technologia a nie idiotów..

     • Adrian Celej

      Wiedz, że premiera tego telefonu jest wydarzeniem z branży mobilnej, którą w pierwszej kolejności się zajmujemy.
      Obrażanie czytelników i redakcji jest zabronione, jeszcze jeden taki numer i pożegnasz się z możliwością komentowania.

     • Bigkaban

      Ja to wiem.. chyba wam sie adresat pomylił.

     • Adrian Celej

      Ahh… faktycznie. Sorry, pomyliłem nicki. Ale i tak staraj się unikać tego typu zwrotów.

     • Jacek Pietruszczak

      Takim komentarzem udowadniasz, ze sam jestes idiota…

     • Bigkaban

      to witaj w klubie.

    • Kamienna Gęba

     Nie wiem jak przeżyjesz wejście na Tabletowo.pl

   • $ROGAL$

    Tak, musi! I to wg was samych: https://android.com.pl/o-serwisie/
    „Android.com.pl to największy polski serwis zajmujący się systemem operacyjnym dla smartfonów i tabletów – Android.”x