ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HMD potwierdza Androida Oreo dla Nokii 3, 5, 6 jeszcze w tym roku

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Newsy

Od czasu powrotu na rynek Nokia kierowana przez HMD kładzie duży nacisk na aktualizacje i wsparcie swoich nowych urządzeń. W odróżnieniu od konkurencji telefony Nokii wyróżniają się zainstalowanym oprogramowaniem bez nakładek. Smartfony fińskiej spółki wypełniają lukę po Nexusach, lokując się w ten sposób obok Google Pixeli

O nowościach tego producenta przeczytacie we wpisach:

Mamy świetną wiadomość dla osób, które kupiły nowe smartfony Nokii z Androidem albo zamierzają stać się ich posiadaczami. HMD zapowiedziało zbliżającą się aktualizację urządzeń do wersji 8.0 Oreo. W najbliższych miesiącach update otrzymają wszystkie cztery urządzenia. Jeszcze lepszą informacją jest to, że w przypadku przynajmniej trzech z nich, stanie się to jeszcze w tym roku.

Mark Trundle – dyrektor Generalny HMD do spraw takich rynków jak Australia, Nowa Zelandia i Indonezja, potwierdził, że jeszcze w 2017 roku Nokia 3, Nokia 5 oraz Nokia 6 uzyskają najnowszą wersję oprogramowania. Flagowy model fińskiej firmy, czyli Nokia 8 otrzyma Androida 8.0 Oreo w najbliższych tygodniach.

Jeżeli obietnica złożona przez HMD zostanie dotrzymana, Nokia 3 może stać się najtańszym smartfonem na rynku, z nowym softwarem. Być może dzięki temu, model ten zyska większą popularność. Z drugiej strony, Nokia 8 zostanie najbardziej atrakcyjnie wycenionym flagowcem.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy