HMD potwierdza Androida Oreo dla Nokii 3, 5, 6 jeszcze w tym roku

mm Mariusz Nowak Newsy 2017-09-28

Od czasu powrotu na rynek Nokia kierowana przez HMD kładzie duży nacisk na aktualizacje i wsparcie swoich nowych urządzeń. W odróżnieniu od konkurencji telefony Nokii wyróżniają się zainstalowanym oprogramowaniem bez nakładek. Smartfony fińskiej spółki wypełniają lukę po Nexusach, lokując się w ten sposób obok Google Pixeli

O nowościach tego producenta przeczytacie we wpisach:

Mamy świetną wiadomość dla osób, które kupiły nowe smartfony Nokii z Androidem albo zamierzają stać się ich posiadaczami. HMD zapowiedziało zbliżającą się aktualizację urządzeń do wersji 8.0 Oreo. W najbliższych miesiącach update otrzymają wszystkie cztery urządzenia. Jeszcze lepszą informacją jest to, że w przypadku przynajmniej trzech z nich, stanie się to jeszcze w tym roku.

Mark Trundle – dyrektor Generalny HMD do spraw takich rynków jak Australia, Nowa Zelandia i Indonezja, potwierdził, że jeszcze w 2017 roku Nokia 3, Nokia 5 oraz Nokia 6 uzyskają najnowszą wersję oprogramowania. Flagowy model fińskiej firmy, czyli Nokia 8 otrzyma Androida 8.0 Oreo w najbliższych tygodniach.

Jeżeli obietnica złożona przez HMD zostanie dotrzymana, Nokia 3 może stać się najtańszym smartfonem na rynku, z nowym softwarem. Być może dzięki temu, model ten zyska większą popularność. Z drugiej strony, Nokia 8 zostanie najbardziej atrakcyjnie wycenionym flagowcem.

Źródło: phonearena • aga

  Od zapowiedzi do realizacji może minąć dużo czasu tym bardziej u nas w Kraju. Nokia 8 najtańszym flagowcem chyba się komuś trochę wodze wyobraźni poluzowały ;

 • Octagon

  Mi akurat się nie spieszy do aktualizacji za to gwarancja jej jest bardzo pozytywnie odbierana.

 • Rincewind

  Łeee… iOS już ma numerek 11 a Android tylko 8. Widać, że są zacofani. Już lepiej Lumie kupić bo tam jest Windows 10.

  • Krzysiek Pietrzak

   Wg. takiego rozumowania Iphone 8 jest taki sam jak Galaxy S8 😉
   A LG V30, jest o lata świetlne od konkurencji 😉

   • Rincewind

    Galaxy S8 to G950 i jest dużo gorszy od S2 czyli I9100x