ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

MWC 2013: NEC Medias W jako przykład innowacji w świecie technologii

Autor: Krzysztof Czerwiec Kategoria: Newsy

Święto mobilnej technologii w Barcelonie to nie tylko okazja do pokazania nowego smartfona z lepszym procesorem. Wśród urządzeń prezentowanych na targach  znajdziemy także zaskakujące perełki jak NEC Medias W.

Dwa ekrany, w które wyposażony jest ten telefon na nowo definiują mobilny multitasking. Każdy z nich będzie mógł działać niezależnie i wyświetlać inna treść. Gdy zajdzie jednak taka potrzeba oba wyświetlacze utworzą duży ekran i telefon zamieni się w 5,6-calowy tablet. Grubość telefonu po złożeniu będzie wynosić ok. 12 mm. Rozwiązanie zastosowane przez NEC wydaje się być dobrze przemyślane, a jego prezentacja na MWC zrobiła na widzach podobno spore wrażenie.

A jak prezentuje się specyfikacja techniczna? Każdy z ekranów będzie miał przekątną 4,6 cala, a jego rozdzielczość będzie wynosić 540×960 pikseli. Pod rozkładaną obudową znajdziemy dwurdzeniowego Snapdragona S4 o taktowaniu 1,5 GHz, 1 GB RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, slot na karty microSD, aparat 8 MPx oraz baterię 2100 mAh, która wydaje się w tym przypadku kompletnym nieporozumieniem. Telefon będzie działał pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean.

Telefon pomimo słabej baterii i przeciętnej specyfikacji wprowadza powiew świeżości wśród urządzeń prezentowanych w ostatnim czasie. Czy okaże się on hitem? Czas pokaże.

Jakie są Wasze odczucia wobec tego nietypowego smartfona?

źródło: phonearena.com 

Sprawdź najnowsze wpisy