ASUS przyspiesza i zapowiada premierę kolejnych smartfonów

Newsy

W tym tygodniu ASUS oficjalnie wprowadził na rynek nową serię ZenFone 4. Według wcześniejszych planów firmy premiera urządzeń miała odbyć się kilka miesięcy temu. Jednak w 2017 ASUS przeszedł ciężki proces restrukturyzacji.

Wydaje się, że opóźnienie debiutu ZenFone 4 może niekorzystnie odbić się na wynikach finansowych Tajwańczyków. Jednak władze spółki twierdzą, że dzięki poprawie efektywności operacyjnej i średniej ceny sprzedaży w czwartym kwartale 2017 roku ASUS osiągnie rentowność. Przypomnijmy, że ZenFone 4 jest znacznie droższy od serii 3.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Ceny nowych smartfonów ASUS, przedstawił wczoraj Kamil we wpisie ASUS ZenFone 4 w Europie – jakie ceny w Polsce? Ze szczegółami całej rodziny nowych urządzeń zapoznacie się ponadto w artykule Rodzina ZenFone 4 zaprezentowana – to aż 6 modeli!

Dla wielbicieli spółki mamy kolejną dobrą wiadomość – nie będą musieli czekać tak długo na ZenFone kolejnej generacji. Prezes ASUS, Jerry Shen potwierdził, że rodzina ZenFone 5 może zadebiutować na rynku już w marcu 2018 roku. Czyli według wcześniej ustalonego harmonogramu. Ostatnie procesy w spółce sprawiły, że wypuszczenie na rynek telefonów serii ZenFone 4 przesunęło się w czasie, co może odbić się negatywnie na ich sprzedaży. ASUS zapowiada, że kolejna taka sytuacja już się nie wydarzy i firma jest przygotowana na regularne premiery urządzeń.

Plany są jeszcze bardziej ambitne. Prezes Jerry Shen twierdzi, że ASUS zostanie jednym z siedmiu najbardziej zyskownych producentów smartfonów w trzecim kwartale 2018 roku. Nie będzie żadnych zmian w strategii. Spółka w dalszym ciągu będzie skoncentrowana na produkcji urządzeń ze „średniej półki” oraz budżetowych.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x