ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Razer pokaże smartfona do gier i rozrywki, jednak czy znajdzie klientów?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy

Razer znany jest z produkowania urządzeń i akcesoriów, które przeznaczone są dla graczy. W portfolio spółki znajdują się bardzo drogie komputery i laptopy gamingowe. Niedawno byłem zainteresowany kupnem notebooka tego producenta, jednak jego cena mnie skutecznie odstraszyła. Skończyło się na zakupie myszki Razer Naga, z której jestem bardzo zadowolony.

Razer od dawna zapowiadał, że zamierza wejść w rynek urządzeń mobilnych. Ten moment prawdopodobnie nadchodzi, gdyż firma planuje zaprezentować pierwszego smartfona jeszcze w tym roku. Według prezesa Razera, Min-Liang Tan, urządzenie ma służyć głównie do grania i rozrywki. W pierwszej kolejności spółka planuje oficjalnie zapowiedzieć urządzenie, które pozwoli na inwestycję w badania i rozwój. Firma prawdopodobnie zamierza zbadać, czy klienci są zainteresowani smartfonami nastawionymi na gry i rozrywkę.

Warto przypomnieć, że wpływ na wygląd i specyfikację smartfonu mogą mieć ostatnie przejęcia Razera. Spółka stała się bowiem właścicielem takich przedsiębiorstw jak THX, Ouya i Nextbit. Niewiadomo jednak, jak nowe urządzenie mobilne będzie wyglądało. Czy będzie to coś na wzór Project Fiona, czyli gamingowego tabletu z dołączanymi kontrolerami? A może multimedialny smartfon ze specjalnymi przyciskami? Cokolwiek by to nie było, czekam z niecierpliwością na to, co pokaże Razer. Jedno jest dla mnie pewne – cena tego urządzenia, jak zresztą wielu produktów firmy, będzie wysoka. Jednak zastanawiam się, czy taki smartfon znajdzie odpowiednią liczbę nabywców na rynku. Brak zainteresowania wśród potencjalnych klientów mógłby doprowadzić do skasowania projektu.

źródło: androidauthority

Sprawdź najnowsze wpisy