Apple w iOS 11 postanowiło wprowadzić nowe Centrum Sterowania. Użytkownicy mogą je sobie spersonalizować według własnych potrzeb. Znajdą tam również skróty do obsługi Bluetooth czy Wi-Fi. Okazuje się jednak, że ich działanie jest nieco inne niż mogliśmy się spodziewać.

Nowe przyciski służące do włączenia/wyłączania połączeń Wi-Fi i Bluetooth działają tylko w połowie. Wyłączenie tych opcji wymaga od użytkownika przejścia do ustawień. Skorzystanie z skrótów skutkuje jedynie rozłączeniem ze sparowanym urządzeniem. Anteny jednak wciąż pozostają aktywne. Producent zdecydował się na taki krok ze względu na działanie dodatkowych usług w postaci AirPlay, AirDrop, Apple Watch czy Apple Pencil.

Z jednej strony strony można ten zabieg uważać za rozsądny i rzeczywiście rozłączanie z dodatkowymi akcesoriami od Apple mogłoby być uciążliwe. Z drugiej strony jednak wyłączenie Bluetooth czy Wi-Fi wymaga od nas wykonania dodatkowych kliknięć. Co ciekawe, ustawienie w Centrum Sterowanie przełączników na „off” nie jest na stałe. Powrócą one do wcześniejszej pozycji po restarcie smartfonu czy o godzinie 5 rano następnego dnia.

źródło: MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.