HTC nie zniknie, Google wykupiło tylko fragment działu mobilnego

Newsy

Od dłuższego czasu krążyły plotki o możliwym przejęciu HTC przez Google. Jeszcze wczoraj w zasadzie żegnaliśmy się z marką, jednak dzisiejsze informacje okazały się sporym zaskoczeniem.

HTC na części

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Google nie kupiło ani całego HTC, ani działu mobilnego. Zamiast tego wykupiono część pracowników zajmujących się pracami nad Pixelami. Oznacza to, że od tej pory Google będzie samo tworzyło swoje flagowe telefony. Pod skrzydła Google przejdzie około 2 tysiące osób z działu R&D HTC, jest to połowa wszystkich pracowników zajmujących się nowymi technologiami. Ponad to Google wykupiło dostęp do technologii i patentów Tajwańczyków. Cała transakcja sięga kwoty 1,1 mld dolarów.

To i tak koniec HTC

HTC na początku swojej działalności produkowało telefony na zlecenie innych firm, dziś mogło ratować się produkcją Pixeli, które były stałym źródłem dochodu. Teraz HTC dostało pieniądze, ale jednocześnie jest to koniec dalszej współpracy. Google na potrzeby dwóch telefonów przejęło połowę pracowników działu R&D, reszta pozostała pod skrzydłami HTC musi pracować nad najnowszym flagowcem i wieloma innymi urządzeniami. To się nie uda, ucierpi na tym solidność produktów tajwańskiej korporacji, ucierpi na tym zaufanie klientów. Zawsze będę trzymał kciuki za HTC, jednak wiem, że los tej firmy jest już przesądzony.

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x