Samsung Galaxy Note8 to z pewnością udane urządzenie. Jego ekran wyróżnia się na tle konkurencji zaokrąglonymi krawędziami, których kąt zagięcia jest mniejszy niż w Galaxy S8. Wyświetlacz we flagowcu został przez wielu uznany za najlepszy, dostępny obecnie w urządzeniu mobilnym. Ma to również przełożenie ma jego cenę w sklepach, która wynosi aż 4299 zł. Nie dość, że smartfon jest drogi, to jego posiadanie z takim ekranem wiąże się z większym ryzykiem jego uszkodzenia. Trzeba się też liczyć ze znacznie wyższymi kosztami naprawy, niż w przypadku płaskiego wyświetlacza.

Gdy na rynku zadebiutowały Galaxy S8 i S8+, postanowiłem zbadać, ile kosztuje wymiana ekranu w wersji Plus. Przypomnę, że ceny zaczynały się od 1100 zł w Service Logistics w Warszawie, przez 1250 zł w W&K Łukasz Włodarski, a kończyły na 1400 zł w Bimit-Bis.

Jesteście ciekawi, jak kształtują się ceny wymiany wyświetlacza w Galaxy Note8? Postanowiłem to sprawdzić. Według moich informacji w serwisie W&K Łukasz Włodarski będzie to ponownie 1250 zł, a w Bimit-Bis 1300 zł. W najpopularniejszym serwisie Samsunga w Polsce: Samsung Service Plaza, który reklamuje się, że średni czas naprawy smartfonów wynosi godzinę, na moment pisania newsa, części potrzebne do wymiany wyświetlacza jeszcze nie dotarły. W związku z tym wycena usługi nie jest jeszcze możliwa.

Tak czy owak, widać, że ceny są bardzo podobne, do tych, które dotyczyły wymiany ekranu w Galaxy S8+. Użytkownicy, którzy często upuszczają swoje smartfony, powinny się zastanowić nad kupnem innego urządzenia bądź pomyśleć nad ubezpieczeniem Galaxy Note8.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.