Samsung Galaxy Note8 jest smartfonem wyposażonym w najnowsze technologie. Producent zadbał o to, by niczego mu nie zabrakło i długo zachęcał nas do jego zakupu. Początek sprzedaży może zaliczyć do bardzo udanych. Liczby biją rekordy.

Podczas weekendowego startu sprzedaży w samej Korei Północnej rozeszło się 270 tysięcy sztuk – pierwszego dnia 200, drugiego 70 tysięcy. Wynik ten jest świetny. Zeszłoroczny Samsung Galaxy Note7 może pochwalić się otwarciem rzędu 160 tysięcy, natomiast niedawno wypuszczony flagowy model z serii Galaxy S sprzedał się w dniu premiery w 260 tysiącach egzemplarzy. Już sama liczba rezerwacji mówi sama za siebie: Samsung Galaxy Note8 – 850 tysięcy vs Samsung Galaxy Note7 – 380 tysięcy.

Analitycy uważają, że tak ogromna sprzedaż to zasługa późniejszej dostępności iPhone’a X, który do sklepów trafi dopiero w listopadzie. Lee Soon-hak z Hanwha Investment and Securities twierdzi, że Samsung Galaxy Note8 rozejdzie się w 12-milionowym nakładzie i tym samym wyprzedzi Galaxy Note5, który sprzedał się w 8,5 milionach sztuk.

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.