Większość z nas pamięta czasy, kiedy tajwańska firma odnosiła sukcesy z takimi modelami, jak kultowy HTC HD2. Niestety ostatnie lata nie są dla spółki owocne, mimo że potrafi ona tworzyć udane produkty. Przykładem tego może być model M7, czy tegoroczny flagowiec – U11. W przeciwieństwie do Sony, mimo niekorzystnych wyników, HTC eksperymentuje z designem smartfonów, szukając nowych rozwiązań. Niestety czasem nowe telefony Tajwańczyków wyglądają jak mieszanka pomysłów konkurencji.

Na początku 2017 roku HTC oficjalnie zapowiedziało, że wprowadzi na rynek nie więcej niż 6 lub 7 smartfonów w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Corn Chen, członek HTC Community – grupy skupiającej miłośników marki, ujawnił nazwy kodowe i niektóre szczegóły specyfikacji nadchodzących modeli. Do końca grudnia możemy spodziewać się zaprezentowania trzech nowych urządzeń, zwanych na ten moment: Ocean Master, Ocean Harmony oraz Ocean Lite.

Pierwszy model, czyli Ocean Master zostanie wyposażony w 6-calowy ekran. Aparat fotograficzny z tyłu będzie miał 12 MPx, a kamera do selfie 8 MPx. Smartfon pojawi się na rynku w dwóch wersjach:

  • 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej
  • 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci wbudowanej

Modele Ocean Lite oraz Ocean Harmony zadebiutują w jednej wersji – 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Największą różnicą między obydwoma telefonami będzie przekątna ekranu. Lite zyska 5,2-calowy wyświetlacz, a Harmony 6-calowy.

Ocean Master, a także Ocean Lite zostaną prawdopodobnie pokazane w listopadzie. Harmony, według informacji zadebiutuje w grudniu.

Żadnym z trzech planowanych urządzeń nie jest HTC U11 Life, który dołączy do rodziny Android One. Ten model został opisany przez Łukasza w artykule HTC U11 Life ustawia się w kolejce, a Android One przeżywa drugą młodość.

Źródło: gsmarena

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)