Acer pokaże z bliska nowy monitor – z Androidem!

Mateusz Gadzina Newsy 2013-02-25

Na Mobile World Congress, na stanowisku Acera będziemy mogli w końcu bliżej przyjrzeć się ich nowemu dziecku – monitorowi z systemem Android. Przy okazji też pojawiły się dokładniejsze informacje o tym, w co będzie on wyposażony. To pierwszy tego typu sprzęt od tej firmy i jedno z niewielu takich urządzeń dostępnych na rynku.

Szczerze mówiąc mam delikatny problem jak nazwać to cudo. Na jednym z portali znalazłem określenie „tablitor” – chyba to będzie najlepsze do czasu wymyślenia nazwy dla nowych, „inteligentnych” monitorów . Co więc zaoferuje Acer w swoim modelu oznaczonym jako Smart Display DA220HQL? Ekran o przekątnej 21,5 cala o rozdzielczości 1080p i technologia VA wykorzystywana także w innych monitorach tej firmy to taki standard wśród obecnych urządzeń. Oprócz tego oczywiście wejście HDMI, 3 porty USB oraz obsługa Bluetooth 2.1 i WiFi 802.11 b/g/n.

To co wyróżniać ma ten sprzęt wśród innych to obecność Android Ice Cream Sandwich z producencką nakładką Acer Ring UI. Będzie on korzystać z dwurdzeniowego procesora TI OMAP 4428 o taktowaniu 1GHz i 8GB RAM, co ma zapewnić całości płynne działanie. Korzystający np. z komunikatora Skype na pewno docenią wbudowaną kamerkę 1,2 MPx.

Koszt tego „tablitora” wynosić będzie 399 euro i będzie dostępne w Europie już w marcu. Obecni na targach w Barcelonie będą mogli go obejrzeć i dotknąć na miejscu.

A waszym zdaniem obecność Androida w tym segmencie rynku komputerowego jest potrzebne?

źródło: engadget.com • Jak dla mnie ni to pies, ni wydra…
  Jak chcę odpalic PC-ta, to odpalam PC-ta, a jak chcę szybko sprawdzić coś na mapie lub rozkłąd jazdy autobusów, to używam komórki lub tabletu. Szczerze mówiąc nie znajduję zastosowania dla takiego urządzenia.

 • Rafal_0

  Ja myślę że może działać tak: Włączam komputer lub konsolę i jest obraz z tych urządzeń, a gdy urządzenia te są wyłączone, to włączam monitor i mam androida na którym mogę szybko coś zobaczyć np. są ustawione widżety z pogodą, czasy odjazdu autobusów, itp.

 • eagle

  fajne rozwiazanie … WINDOWS & ANDROID & LINUX & … KONSOLA na jednym monitorze:D:D:D

 • soulaver

  Powiem szczerze że nie widzę sensu. Monitor to monitor ma wyświetlać obraz z innego urządzenia na którym są aplikacje i oprogramowanie z którego chcemy korzystać… nie wiem po co system na takowym monitorze. Trochę jak Smart TV tylko że nie TV.

  • roni

   Podejrzewam, że będziesz mógł podpiąć np. xboxa i grać w gry oraz jednocześnie włączyć nakładkę z androidem i wyświetlić w małym okienku znalezioną w internecie mapę. Albo skype’a. Albo inne ustrojstwo. Dosyć ciekawe by to było rozwiązanie.

   • patryk4565

    Albo po prostu postawić sam monitor, byłby wtedy czymś w stylu tableta podłączonego do telewizora.

 • Co to jest? Urządzenie na którym wyświetlany jest obraz np. z PC, czy taki niby-komputer, tablet na nóżce?

  • Mateusz Gadzina

   W treści jest napisane wyraźnie monitor – nie muszę chyba mówić do czego on służy. To, że posiada własny system jest dodatkiem. W przeciwieństwie do większości nibykomputerów, tutaj możesz podpiąć normalnego PCta, konsolę czy co tam zechcesz 🙂x