Motorola zmienia zdanie – Moto G4 Plus otrzyma Androida Oreo!

Łukasz Pająk Newsy 2017-09-19

Niedawno przedstawiłem Wam krytyczny w stosunku do Motoroli i Lenovo artykuł, w którym pokazałem Wam jak traktowani się użytkownicy smartfonów z rodziny Moto. Nie da się ukryć, że amerykańska marka słynęła z szybkich i dobrych aktualizacji, ale dzisiaj sytuacja wygląda inaczej. Wciąż mamy do czynienia z czystym Androidem, usprawnionym jedynie o kilka dodatków, ale jego kolejne wydania pojawiają się z dużym opóźnieniem. O ile w ogóle się pojawiają.

Sytuacja wygląda tak, że w zeszłym roku Motorola obiecała użytkownikom Moto G4 Plus aktualizacje do Androida N i O (nie znaliśmy jeszcze nazw). Nougat faktycznie zawitał na tego smartfona, ale już o Oreo do niedawna nie było mowy. Po fali krytyki w Sieci, być może błędzie lub po prostu z dobrej woli, Amerykanie jednak postanowili zacząć przygotowywać stosowne oprogramowanie. Oczywiście nie ma tak dobrze. Firma zastrzegła, że dla serii Moto G przewidywana jest wyłącznie jedna, duża aktualizacja i mamy do czynienia z wyjątkiem. Z oficjalnej informacji prasowej dowiemy się również, że należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż harmonogram Motoroli nie przewidywał takiego obrotu spraw.

Cóż, nie pozostaje nam nic innego jak się cieszyć. Firma zrozumiała swój błąd, ale teraz mogą pojawić się pytania – dlaczego Moto G4 nie otrzyma aktualizacji? W tym wypadku nie była obiecana.

źródło: Phandroid • Michal

  Niech przypomną sobię również o Moto X Play. Pełno informacji o aktualizacji której brak.

 • Luk Knysza

  Mam oreo na motce ale już mi się nie podoba ,bo wchodząc do informacji o aplikacjach nie mam pełnej nazwy zaczynającej się od com.nazwa. Ciężko później je znaleźć w data, czy ma ktoś sposób na takie informacje aplikacji w oreo ?? Będę wdzięczny .

 • to niech sobie przypomną jeszcze o Moto X Style… no ale wiadomo, trzeba napędzać sprzedaż nowych modeli, mimo że stare chodzą lepiej niż niejeden aktualny flagowiec

  • Łukasz Pająk

   Żaden producent nie wyda więcej aktualizacji niż analogicznie zrobiła to Motorola z Moto X Style.

   • Qba

    Apple wydało więcej do iPhone 5S i 6

    • Łukasz Pająk

     Mówimy o Androidzie.

     • Qba

      Nie tylko

     • Łukasz Pająk

      A, to Ty decydujesz o czym mówimy?

   • dlaczego? czy moto x style nie pociągnie Oreo? pociągnie w cuglach tylko po co aktualizować do nowszej wersji

    przy okazji, dzisiaj pojawiły się sierpniowe biuletyny bezpieczeństwa na MXS, które też teoretycznie nie powinny się już pojawić

    bo tutaj chodzi o filozofię wsparcia

    • Łukasz Pająk

     Na pewno Moto X Style spełnia wymagania Oreo. Tak, to filozofia wsparcia. Dwie duże aktualizacje to norma dla większości flagowych smartfonów z Androidem. Poprawki bezpieczeństwa to inna kwestia.

  • Qba

   To zapowiadali Oreo do Moto X Style?x