Xiaomi w ostatnim czasie zaprezentowało naprawdę wiele interesujących smartfonów, a o najnowszych z nich, czyli Mi Note 3 oraz Mi Mix 2 wciąż się mówi. To jednak nie koniec niespodzianek od chińskiego producenta, bowiem do bazy danych GFXBench zawitało jeszcze jedno urządzenie. Kryjący się pod tajemniczą nazwą model Chiron zapowiada się interesująco.

Jak widzimy na zrzucie ekranu, smartfon wyposażony zostanie w 5,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1980 x 1080 pikseli i proporcji 16.5:9. Sercem urządzenia będzie jednostka Qualcomm Snapdragon 835 wspomagana przez 6 GB RAM. Pamięć dla użytkownika wyniesie z kolei aż 256 GB.

Smartfon wyposażony będzie w 12-megapikselowy aparat główny, choć w tym momencie nie wiemy czy pojedynczy, czy podwójny. Z kolei na froncie znajdzie się 5-megapikselowa kamerka selfie. Na pokładzie Xiaomi Chiron obecny będzie Android 7.1 Nougat z najnowszą nakładką MIUI 9.

Czym jest ten tajemniczy model? Ulepszoną wersją flagowego modelu Mi6? Tego dowiemy się wkrótce, kiedy producent zdecyduje się oficjalnie go zaprezentować. W tym momencie możemy mówić o smartfonie, który z całą pewną trafi na półkę high-end i nie będzie się musiał niczego wstydzić.

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.