Samsung Galaxy Note8 dopiero co zawitał na rynek, a plotki o kolejnych modelach już zaczynają pojawiać się w Sieci. Najnowsze dotyczą Galaxy S9/S9+ i wbudowanego w nim aparatu. Wygląda na to, że koreański producent będzie chciał dogonić Sony i również zaoferować nagrywanie wideo w bardzo zwolnionym tempie.

Sony Xperia XZ Premium oraz XZ1 mogą rejestrować filmy w 960 klatkach na sekundę. Efekt końcowy robi niesamowite wrażenie, więc coraz więcej producentów chciałoby wprowadzić tę opcję do swoich urządzeń. Plotki, które docierają do nas z Korei traktują o sensorze produkcji Samsunga, który ma pojawić się w przyszłorocznych flagowych modelach. Rzekomo będzie on w stanie nagrywać wideo z prędkością 1000 klatek na sekundę. Jego produkcja ma się rozpocząć w listopadzie bieżącego roku. Sensor stworzony jest z trzech warstw z pamięcią DRAM. Podobne rozwiązanie zastosowało Sony.

Możemy spodziewać się również możliwości nagrywania wideo w rozdzielczości 4K i 60 fps. Samsung dąży do posiadania najlepszych fotosmartfonów na rynku. Im więcej nowości i możliwości, którymi chwali się konkurencja, tym większe prawdopodobieństwo, że Samsung podniesie poprzeczkę jeszcze wyżej.

źródło: ETNews

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.