Google rozmawia z wytwórniami muzycznymi, chce własnej usługi muzycznej

Android

Jak podają źródła bliskie Google, współpracujące z The Verge i Financial Times, wyszukiwarkowy gigant negocjuje z wytwórniami muzycznymi układ, pozwalający na dostarczenie użytkownikom usługi przesyłania (streamingu) muzyki. Koncern z Mountain View tym samym rozpocząłby konkurencję z takimi dostawcami, jak Deezer, WiMP czy Spotify.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Google całkiem niedawno uruchomił na terenie Stanów Zjednoczonych usługę Music, pozwalającą użytkownikowi na przesłanie na serwery własnej kolekcji 20 000 utworów za darmo, by ten za pomocą streamingu mógł cieszyć się swoją kolekcją utworów na każdym urządzeniu z Androidem. W usłudze można również nabyć utwory. Odmienne podejście do internetowej muzyki przedstawiają inni, wyżej wymienieni dostawcy. Ci oferują w zamian za miesięczny abonament dostęp do całej swojej kolekcji utworów, często liczonych w setkach tysięcy, czy nawet milionach. Google zauważyło potencjał w tym rynku i chce dodać podobną opcję do swoich usług. Streaming muzyki byłby dostępny za darmo, jeżeli użytkownik zgodziłby się na wysłuchanie reklam. Opcja miesięcznego abonamentu byłaby pozbawiona tego uciążliwego dodatku odtwarzanych między utworami, niemniej jednak orientacyjna wysokość abonamentu nie została upubliczniona.

Podaje się za to, że usługa miałaby wystartować jeszcze w tym roku, w trzecim kwartale. Nie podano zaś, na jakim terytorium – możemy się spodziewać, że będą to Stany Zjednoczone. Są to jednak  tylko przypuszczenia.

Źródło: Financial Times


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x