Qulacomm pomoże oszczędzić baterię

Android

Tytułowy producent układów scalonych wydał darmową aplikację dla posiadaczy telefonów napędzanych jego procesorami, by pozwolić użytkownikom dłużej cieszyć się z korzystania z urządzenia bez konieczności podłączenia smartfona do gniazdka. Jak twierdzi Qualcomm, aplikacja “uczy się” codziennego schematu, w jakim użytkownik korzysta z telefonu i tak dobiera opcje, by zmniejszyć zapotrzebowanie na energię bez konieczności rezygnacji z synchronizacji czy otrzymywania powiadomień z aplikacji wymagających internetu. Okres “nauki” trwa 2-4 dni i nie musi być kontrolowany przez użytkownika, gdyż aplikacja powiadamia automatycznie, kiedy zakres danych jest wystarczający do zadziałania aplikacji.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Aplikacja monitoruje na przykład gdzie najczęściej korzystamy z WiFi, jakich aplikacji używamy najczęściej, czy kiedy nie korzystamy przez dłuższy czas z urządzenia. Mając te dane, może automatycznie połączyć się z domowym ruterem gdy będziemy w pobliżu, włączyć tryb samolotowy gdy śpimy, czy też ustalić czasowy harmonogram synchronizacji dla naszych ulubionych aplikacji. Ta ostatnia opcja jest możliwa do ustawienia przez użytkownika.

Aplikacja nie jest jeszcze ukończona, niemniej jednak jest już dostępna za darmo w Google Play. Szkoda tylko, że skorzystają z niej wyłącznie użytkownicy urządzeń wyposażonych w procesory Qualcomma. W rozwinięciu link (QR) do Sklepu.

(więcej…)


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x