Tytułowy producent układów scalonych wydał darmową aplikację dla posiadaczy telefonów napędzanych jego procesorami, by pozwolić użytkownikom dłużej cieszyć się z korzystania z urządzenia bez konieczności podłączenia smartfona do gniazdka. Jak twierdzi Qualcomm, aplikacja “uczy się” codziennego schematu, w jakim użytkownik korzysta z telefonu i tak dobiera opcje, by zmniejszyć zapotrzebowanie na energię bez konieczności rezygnacji z synchronizacji czy otrzymywania powiadomień z aplikacji wymagających internetu. Okres “nauki” trwa 2-4 dni i nie musi być kontrolowany przez użytkownika, gdyż aplikacja powiadamia automatycznie, kiedy zakres danych jest wystarczający do zadziałania aplikacji.

Aplikacja monitoruje na przykład gdzie najczęściej korzystamy z WiFi, jakich aplikacji używamy najczęściej, czy kiedy nie korzystamy przez dłuższy czas z urządzenia. Mając te dane, może automatycznie połączyć się z domowym ruterem gdy będziemy w pobliżu, włączyć tryb samolotowy gdy śpimy, czy też ustalić czasowy harmonogram synchronizacji dla naszych ulubionych aplikacji. Ta ostatnia opcja jest możliwa do ustawienia przez użytkownika.

Aplikacja nie jest jeszcze ukończona, niemniej jednak jest już dostępna za darmo w Google Play. Szkoda tylko, że skorzystają z niej wyłącznie użytkownicy urządzeń wyposażonych w procesory Qualcomma. W rozwinięciu link (QR) do Sklepu.

(więcej…)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Bogumirski-Gołdyn