Qulacomm pomoże oszczędzić baterię

Michał Bogumirski-Gołdyn Android 2013-02-24

Tytułowy producent układów scalonych wydał darmową aplikację dla posiadaczy telefonów napędzanych jego procesorami, by pozwolić użytkownikom dłużej cieszyć się z korzystania z urządzenia bez konieczności podłączenia smartfona do gniazdka. Jak twierdzi Qualcomm, aplikacja “uczy się” codziennego schematu, w jakim użytkownik korzysta z telefonu i tak dobiera opcje, by zmniejszyć zapotrzebowanie na energię bez konieczności rezygnacji z synchronizacji czy otrzymywania powiadomień z aplikacji wymagających internetu. Okres “nauki” trwa 2-4 dni i nie musi być kontrolowany przez użytkownika, gdyż aplikacja powiadamia automatycznie, kiedy zakres danych jest wystarczający do zadziałania aplikacji.

Aplikacja monitoruje na przykład gdzie najczęściej korzystamy z WiFi, jakich aplikacji używamy najczęściej, czy kiedy nie korzystamy przez dłuższy czas z urządzenia. Mając te dane, może automatycznie połączyć się z domowym ruterem gdy będziemy w pobliżu, włączyć tryb samolotowy gdy śpimy, czy też ustalić czasowy harmonogram synchronizacji dla naszych ulubionych aplikacji. Ta ostatnia opcja jest możliwa do ustawienia przez użytkownika.

Aplikacja nie jest jeszcze ukończona, niemniej jednak jest już dostępna za darmo w Google Play. Szkoda tylko, że skorzystają z niej wyłącznie użytkownicy urządzeń wyposażonych w procesory Qualcomma. W rozwinięciu link (QR) do Sklepu.

Link do Sklepu Play

Źródło: AndroidPolice • navegare

  „Uzysk” z takiej aplikacji jest minimalny. Chyba, że ktoś rzeczywiście prowadzi mocno ograniczony/regularny tryb życia.
  Mnie się nie udało unormować zachowań swojego telefonu, nawet za pomocą Taskera.
  O różnej porze wstaję, o różnej się kładę spać, w różnych miejscach pracuję, robię zakupy, korzystam z usług i rozrywek.
  Jest WiFi, nie ma, jest dobra prędkość na Aero/nie ma.
  W sumie aplikacje zarządzające zżerały więcej niż dawały. Odkąd je wywaliłam i pamiętam o przestawieniu telefonu, jest lepiej.

 • mewalkla

  W tytułowej nazwie producenta wkradł się błąd, zamieniony szyk liter.

 • marcus1212

  Ja ten wynalazek odinstalowałem po 1 dniu, gdy zobaczyłem, że system android zużywa więcej baterii niż ekran…Dziwne.

 • mlody960

  S1 jest niewspierany.x