Facebook to najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie. Korzysta z niego również wielu Polaków. Ja też należę do grona użytkowników strony, jednak nie podoba mi się wiele ostatnio wprowadzonych funkcji, jakie zostały wprowadzone na Facebooka. Wyjątkowo irytujący jest „Mój Dzień”, którego nie da się wyłączyć. Ponadto denerwuje mnie automatyczna integracja portalu z Instagramem. Więcej na ten temat pisałem tutaj.

Z drugiej strony deweloperzy spółki pracują również nad dwiema opcjami, które mi się podobają. Jedna z nich to nowy sposób umawiania się, o którym pisałem jakiś czas temu. O drugiej mieliśmy okazję dowiedzieć się dopiero dzisiaj. Nazywać się będzie ona „snooze” czyli drzemka. Będzie ona działała jak zaprzestanie śledzenia danej osoby, jednak z pewnym wyjątkiem. Użytkownik otrzyma wybór, na jak długo chce uśpić użytkownika, grupę lub stronę. Możliwe opcje to 24 godziny, 7 lub 30 dni. Przyznam, że z chęcią wykorzystam taką możliwość w przypadku kilku zbyt aktywnych profili. Być może dzięki tej funkcji wiele osób zrezygnuj z kliknięcia „przestań obserwować”.

Firma potwierdziła portalowi TechCrunch, że nad nową funkcją pracuje niewielka grupa testerów. Nie wiemy jednak kiedy zostanie ona wdrożona do Facebooka. Użycie opcji snooze będzie bardzo proste. Znajdziemy ją w miejscu, gdzie widnieją przyciski „przestań obserwować” lub „ukryj post”. Drzemka ma być czymś pomiędzy tą pierwszą a drugą opcją. Ponadto ma ona być nowym wydaniem funkcji „zobacz mniej”.

źródło: techcrunch