W historii rynku mobilnego obserwowaliśmy walkę producentów o naprawdę różne aspekty swoich urządzeń. W przeszłości były to rdzenie procesora, megapiksele aparatu czy milimetry grubości. Teraz przyszedł czas na konkurowanie, o jak największe wypełnienie wyświetlaczem przedniego panelu. Jeśli ktoś z was uważa, że iPhone X będzie królem bezramkowców, to jest w błędzie…

3 urządzenia

W porównaniu uwzględniono 3 telefony – LG V30, Xiaomi Mi MIX 2 i iPhone’a X. Dlaczego nie ma tu urządzeń z zagiętymi wyświetlaczami? Obliczenie wykorzystania powierzchni przedniego panelu jest dość trudne, wszystko przez zaokrąglenia i wycięcia w wyświetlaczu. W przypadku zagiętego ekranu nie do końca wiadomo jak ją obliczyć, ponieważ wyświetlacz znajduję się także na ramkach telefonu.

Jakie są wyniki?

Królem bezramkowców jest LG V30 z wynikiem 83,24% wykorzystania powierzchni przedniego panelu. Drugie miejsce należy się Xiaomi Mi MIX 2 za wykorzystanie 82,63% powierzchni. iPhone X znalazł się na 3 miejscu z wynikiem 81,49%. Zdecydowanie lepiej wypadłby tu starszy model Xiaomi – Mi MIX 1 generacji, gdzie wyświetlacz zajmuje około 91% powierzchni. Czy Chińczycy nie potrafią już tworzyć bezramkowców? Nie, po prostu druga generacja ma mniejszy wyświetlacz i mniej więcej takie same ramki, przez co średnia musiała pójść w dół. Ten sam problem dotyczy iPhone’a – gdyby wykorzystano wyświetlacz 6″, wynik obliczeń mógłby być kompletnie inny.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.