Lada moment poznamy nowe smartfony od Apple. Firma chyba po raz pierwszy w historii ma szansę zaskoczyć swoimi rozwiązaniami niezainteresowanych tematem. Patrząc na poczynania Amerykanów, iPhone 8 czy też X będzie naprawdę rewolucyjnym modelem. Jednak my jesteśmy zainteresowani branżą mobilną i znamy wszystkie nowinki, więc dla nas – przynajmniej dla mnie – jeden z nadchodzących modeli będzie po prostu ciekawą odmianą urządzeń z iOS.

Czas, gdy wiele osób już czeka pod sklepami, aby kupić nowe smartfony od Apple, Qualcomm wykorzystał w inny sposób. Jak zapewne doskonale wiecie, obie firmy są ze sobą skłócone i walczą w sądach. Głównym tematem pojedynków są oczywiście patenty. Jednak wróćmy do tematu. Producent układów mobilnych postanowił pokazać, że Android zawsze bił innowacjami Apple. Oto ich zestawienie:

Od razu zaznaczam, że na zestawieniu jest błąd – HTC One M7 nie został wyposażony w podwójny moduł aparatu. Oczywiście Qualcomm nigdzie nie wskazał, że powyższa grafika jest wymierzona w stronę Apple, ale nie trudno domyślić się o co chodzi. Większość powyższych rozwiązań najprawdopodobniej zostaną dzisiaj przedstawione jako nowości w iPhone’ach.

Czy powstanie druga lista, tym razem od Apple, pokazująca przewagę giganta z Cuppertino nad Androidem? My z pewnością jej nie stworzymy, ale dajcie znać, co mogłoby się na niej znaleźć.

 

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.