Android zawsze bił innowacjami Apple – Qualcomm podaje przykłady

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-09-12

Lada moment poznamy nowe smartfony od Apple. Firma chyba po raz pierwszy w historii ma szansę zaskoczyć swoimi rozwiązaniami niezainteresowanych tematem. Patrząc na poczynania Amerykanów, iPhone 8 czy też X będzie naprawdę rewolucyjnym modelem. Jednak my jesteśmy zainteresowani branżą mobilną i znamy wszystkie nowinki, więc dla nas – przynajmniej dla mnie – jeden z nadchodzących modeli będzie po prostu ciekawą odmianą urządzeń z iOS.

Czas, gdy wiele osób już czeka pod sklepami, aby kupić nowe smartfony od Apple, Qualcomm wykorzystał w inny sposób. Jak zapewne doskonale wiecie, obie firmy są ze sobą skłócone i walczą w sądach. Głównym tematem pojedynków są oczywiście patenty. Jednak wróćmy do tematu. Producent układów mobilnych postanowił pokazać, że Android zawsze bił innowacjami Apple. Oto ich zestawienie:

Od razu zaznaczam, że na zestawieniu jest błąd – HTC One M7 nie został wyposażony w podwójny moduł aparatu. Oczywiście Qualcomm nigdzie nie wskazał, że powyższa grafika jest wymierzona w stronę Apple, ale nie trudno domyślić się o co chodzi. Większość powyższych rozwiązań najprawdopodobniej zostaną dzisiaj przedstawione jako nowości w iPhone’ach.

Czy powstanie druga lista, tym razem od Apple, pokazująca przewagę giganta z Cuppertino nad Androidem? My z pewnością jej nie stworzymy, ale dajcie znać, co mogłoby się na niej znaleźć.

źródło: The Verge • sirrah777

  Jeszcze jeden błąd. Przy skanerze tęczówki oka powinien być Note 7.

 • Wojciech Fijak

  Apple jest mistrzem implementacji cudzych technologi w swoich urządzeniach , to taki Wałęsa w świecie smartfonów , samozwańczy bohater .

 • Henrar

  „Qualcomm Reference Design”

  XDDDD

  Widać, że na siłę musieli tego szukać.

 • kaliente

  Face ID iPhona X porównane do Galaxy S8? ?
  Dalej juz nie czytałem.

  • Krzysiek Pietrzak

   Odblokowywanie twarzą, co Ci tu nie pasuje? Samsung wykorzystał to przed Apple, nic w tym niejasnego.

   • Henrar

    Wykorzystał tak, że można oszukać to zdjęciem.

   • daszek

    Owszem, ale Apple akurat zrobiło to lepiej.
    Generalnie mam wrażenie, że Apple robi wszystko z przemyślanym opóźnieniem i dopracowuje, przez co produkt jest kompletny.
    Niestety, w między czasie okazuje się, że klienci się tym produktem znudzili, albo nabrali dystansu, przez co w wydaniu Apple nie jest już taki „zajebisty”.
    Ja tak mam. Ajfon X, czy 8, nie robi na mnie żadnego wrażenia, odkąd pomacałem Note8.

 • stark2991

  Niektóre te podpunkty trochę na wyrost, ale niech im będzie

 • maxprzemo

  Bo iPhone nie są innowacyjne one są po prostu amejzing 😉
  iFanatycy to po prostu osoby o słabej psychice , społeczność którą łatwo manipulować, społeczność która nie ma swojego zdania, społeczność w której każde słowo Apple to świętość. Jeśli Apple powie że oni coś wymyślili to oni w to wieżą bezkrytycznie.
  iFanatycy to osoby które myślą że swoją opinię czy szacunek wśród znajomych wykreują „przedmiotem” jakim jest telefon.
  To jest zwykła „komuna” i strasznie żal mi tych biednych ludzi.

  • Łukasz Pająk

   Wiesz, że istnieją odpowiednicy, ale odnośnie Androida i każdej innej firmy/systemu?

   • maxprzemo

    Nie!
    Nikt z telefonem Xiaomi nie „nosi się” że on jest lepszy bo ma telefon tej marki.
    Nikt z telefonem Huawei nie „nosi się” że on jest lepszy bo ma telefon tej mark.
    A iFanatycy to standard, mam iPhona to jestem lepszy. Absurd. Sito z mózgu. Słaba psychika podatna na reklamy. Taka jest prawda czy ci się to podoba czy nie.

    • Łukasz Pająk

     Nikt? Zdziwiłbyś się, szczególnie w przypadku Xiaomi.

    • Henrar

     Sito z mózgu to jak na razie mają hejterzy Apple mający niezdrową obsesję na punkcie tej firmy i jej fanów.

  • LCD

   Z jednym się tylko nie zgadzam: fani Apple mają mocną psychikę. Ja o mało nie wyrzuciłem tego dziadostwa jakim jest iPhone 7 jak musiałem ustawić go dla mamy po tym jak używał go tata (a ten odkupił od znajomego). Nie chciał telefon utworzyć konta AppleID bo wykorzystano wszystkie darmowe tworzenie konta appleid na telefonie (czy jakoś tak). Kij mu w oko, założyłem na laptopie. Loguje się na telefonie, hasło przechodzi i pokazuje regulamin, akceptuję i klikam jeszcze aby wysłał na maila i przechodzi do kolejnego ekranu gdzie wywala błąd. No super. Na stronie pisze aby podłączyć kabel, ale nie chce mi się jechać 20 km w jedną stronę po kabel, przecież to miało być takie proste. No to chciałem połączenie z obsługą techniczną tam po podaniu imei jeszcze coś ode mnie chcieli (już nawet nie pamiętam co) żeby się z nimi połączyć. No i wisienka na torcie: przy próbie skopiowania danych z telefonu z androidem (co można wykonać tylko przy uruchamianiu telefonu) iphone sobie wyłącza ekran i po wifi direct tak drenuje telefon z androidem gdzie nie pozwala wyłączyć ekranu a 30 kontaktów i 200MB zdjęć szło 4h, mało nie spaliło starego SGS2 a i tak finalnie się zawiesiło. Dla mnie telefon porażka. Zbiera mi się na wymioty jak tylko biorę do ręki ten szmelc.
   I faktycznie nie dla biedaków, bo aby zalogować się do App Store to chce dane karty kredytowej, chociaż obiecuje, że nic nie weźmie z konta, to jednak nie chciał pominąć tego kroku.

 • drzazga3009

  Mam wrażenie, że w przypadku wielu z tych technologii w przykładowych urządzeniach nie zostały podane urządzenia w których dana technologia debiutowała. Tzn. zestawienie całkiem spoko, ale jak już dali przykładowe urządzenia to mogli podać te które były jako pierwsze.

  • stark2991

   Może podali te, które jako pierwsze wprowadziły coś globalnie, czyli po prostu znane marki.

  • Łukasz Pająk

   Na pewno nie są to pierwsze urządzenia. Jeżeli nie podali pierwszego to przynajmniej przykładowy.