Nokia 3 zaktualizowana do Androida 7.1.1 Nougat!

Adrian Celej Newsy 2017-09-12

Nokia 3 jest obecnie najtańszym smartfonem od HMD Global. Mimo niewygórowanej ceny telefon może pochwalić się dość dobrym wsparciem producenta, o czym po raz kolejny mamy okazję się przekonać.

Nokia = Nexus?

Według oficjalnych deklaracji Nokia ma położyć duży nacisk na wsparcie dla własnych urządzeń. W ten sposób wszystkie urządzenia mają otrzymać Androida Oreo, a Nokia 5 jako pierwsza dostała najnowsze poprawki zabezpieczeń. Była też inna obietnica, wszystkie urządzenia miały do końca sierpnia otrzymać najnowszą wersję Nugata. Wczoraj, tj. 11 września z lekkim opóźnieniem otrzymała go Nokia 3. Fabrycznie telefon ten działał pod kontrolą Androida 7.0. Jest to budżetowiec i w zasadzie na fabrycznym oprogramowaniu powinno się skończyć, jednak HMD Global ma nieco inne plany.

Hura?

Owszem, aktualizacja pojawiła się z opóźnieniem, zapewne niejeden posiadacz tego telefonu nie zapomni tego producentowi. Mimo wszystko sam fakt jej wydania jest niespotykanym zjawiskiem na rynku mobilnym. Nokia 3 to budżetowiec, historia takich urządzeń kończy się w dniu premiery. Z drugiej strony nie możemy tak słodzić Nokii, ponieważ telefon ten działa fatalnie, o czym możecie przeczytać w recenzji.

Źródło: Android Police • siara2007 .

  Nikt nie pobiję Motoroli- w lutym 2017 Moto X Play miała dostać Nougata. Mamy wrzesień i nadal nic!

  • Adrian Celej

   To już chyba nie jest ta sama motka.
   Pozdrawia właściciel Moto E2.

 • Foldex

  Może ta aktualizacja przyspieszy trochę system.

  Mimo wszystko fajnie, że jest na rynku firma, która wspiera nawet najtańsze urządzenia. Przy zmianie telefonu będe pewnie się rozglądał w kierunku nokii 😉