HTC wkracza do walki o użytkowników iPhone’ów

Krzysztof Czerwiec Aplikacje 2013-02-23

HTC chcąc powrócić na szczyty list sprzedaży nie liczy tylko na swojego nowego flagowca, aparat z ultrapikselami czy BlinkFeed. Producent idzie jeszcze o krok dalej i chce pomóc ewentualnym klientom przesiąść się z iPhone’a na sprzęt Tajwańczyków.

Nowa wersja HTC Sync Manager, która jest obecnie opracowywana, będzie potrafiła odczytać backup’y z iTunes i tym samym przenieść wszystkie zdjęcia, wideo, wpisy z kalendarza, a nawet historię połączeń i sms’y na nasz nowy telefon od HTC. Jest to dość ciekawe posunięcie i być może dlatego nowa wersja ukaże się tylko dla systemu Windows, bez wsparcia dla Mac OS.

Początkowo taka możliwość będzie dostępna na pewno dla właścicieli One. Na informację o tym czy usługa będzie działać z innymi tajwańskimi smartfonami, będziemy musieli poczekać do oficjalnego komunikatu.

Wydaje nam się, że na prawdę HTC odrobiło pracę domową i jeśli połączą wszystko z dobrym marketingiem, to wrócą na szczyty list sprzedaży bardzo szybko. Czy Wy też tak uważacie?

źródło: unwiredview.com • lulonen

  wymieniono itunes ale chodzi o znacznie więcej:
  – kontakty, połączenia, smsy, a nawet konta pocztowe i tapetę można przenieść bez problemu.

  Już w one x+ mogę w syncu trzymać wiele profili, które nie tylko różnią się layoutem i układem widgetów ale i (nowość) aplikacjami. Wybrany przez nas profil automatycvznie doinstaluje brakujące apki i widgety.

  śadzę że w one poszli dalej i opcji jest jeszcze więcej.

 • czoppers

  Nie wiem czym się fascynować, ta opcja jest już znana od dawna, chociażby Evo 3D po podłączeniu normalnie synchronizował się z iTunes’em. Chyba że poprawią ten proces, sam jeszcze nie testowałem czy ta opcja jest dostępna na One X, ale jestem wręcz pewien że Evo potrafiło rozpoznawać i zgrywać biblioteki iTunes.

 • metroid4

  Bardzo dobry ruch. Widać HTC chce przekonać użytkowników iPhone’ów nie tylko wyglądem smartfona.

 • slipsoul

  Trzymam za nich kciuki.

 • xzxzxy

  Pomysł uważam za bardzo dobry. Życzę im takich więcej!

 • Kapix211

  Widać że htc odbiło się od dna.x