ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
blackberry priv smartfony z Androidem

BlackBerry Priv bez aktualizacji… do Nougata

Autor: Adrian Celej Kategoria: Newsy

BlackBerry Priv zadebiutował pod koniec 2015 roku z Androidem 5.1 na pokładzie. Było to urządzenie z górnej półki, z czym powinno wiązać się dobre wsparcie producenta. Jak się okazuje, w tym przypadku nie jest to takie oczywiste.

Co wiemy?

Priv otrzymał aktualizację do Androida 6. Dziś, kiedy cały świat wyczekuje paczek z Androidem Oreo, dowiadujemy się, że flagowiec BlackBerry nie otrzyma nawet Nougata. Tę informację potwierdził główny menadżer BlackBerry Mobility – Alex Thurber. Według niego proces aktualizacji do Androida 6 był ogromnym wyzwaniem, wymagającym współpracy ze wszystkimi partnerami, mającymi swój udział przy powstawaniu tego urządzenia. Powtórzenie tego procesu jest mało prawdopodobne, możemy liczyć jedynie na poprawki zabezpieczeń.

Tak się nie robi

Urządzenia z górnej półki powinny mieć zagwarantowane wsparcie producenta. Co prawda BlackBerry nigdy nie dawało żadnych obietnic odnośnie aktualizacji do Nougata, jednak mimo wszystko taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Wiele telefonów za około 1000 zł dostaje aktualizację do kolejnej wersji systemu, Nokia obiecała ją nawet dla budżetowca. Czy postawienie BlackBerry Priv na równi z Nokią 3 jest sprawiedliwe?

Źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy