YouTube to program używany przez miliony ludzi na całym świecie. Jeżeli chcemy obejrzeć jakiekolwiek wideo w Internecie, to zazwyczaj wchodzimy właśnie na ten popularny portal. Znajdziemy tam filmy różnego rodzaju, począwszy od teledysków, przez poradniki, a skończywszy na transmisjach YouTuberów.

Ze statystyk dotyczących serwisu najciekawsze są te, które oddają jego popularność:

  • w Polsce w ciągu miesiąca z usługi korzysta 20 milionów użytkowników
  • YouTube ma 1,5 miliarda zalogowanych użytkowników miesięcznie
  • ludzie na całym świecie oglądają miliard godzin filmów dziennie

W związku z tak dużą liczbą użytkowników, YouTube cały czas jest rozwijany. Ostatnią aktualizacją udostępnioną przez Google, jest wprowadzenie trybu HDR w programie dla kilku modeli smartfonów, o czym pisał wczoraj Mariusz.

Teraz przyszedł czas na kolejny update na urządzenia mobilne. Chodzi o możliwość ustawienia szybkości odtwarzania wideo. Będzie to możliwe przez skorzystanie ze specjalnego menu nad kontrolerami playera. Funkcja ta od dawna dostępna jest w ustawieniach wersji przeglądarkowej na komputerach. Zatem pewnie wielu z Was odetchnie z ulgą, że po kilku latach w końcu dotarła ona na telefony.

Według deweloperów użytkownicy będą mieli możliwość ustawienia kilku opcji szybkości odtwarzania filmów: począwszy na prędkości 0.25x, a skończywszy na podwójnej wartości. Warto dodać, że nowa funkcja będzie działała na smartfonach z systemami: iOS oraz Android w wersji 5.0 Lollipop lub nowszej.

źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.