Nowy Xiaomi Mi Notebook już jutro?

mm Kamil Lewicki Newsy 2017-09-10

Xiaomi znane jest z tworzenia sprzętu technologicznego w każdym segmencie: mamy smartfony, inteligentne opaski, pralki, a nawet laptopy. Bohaterem tego wpisu jest przedstawiciel ostatniej kategorii. Jutro chiński producent zamierza zaprezentować podczas konferencji następną generację bezramkowego smartfona, czyli model Mi Mix 2 oraz kolejne urządzenie z rodziny Mi Note oznaczone numerkiem 3. Plotki donoszą, że być może na sali pojawi się jeszcze jeden gracz. I będzie nim nowy notebook.

Mi Notebook Pro ma być nowym laptopem w portfolio producenta. Tym razem „Macbook z Chin” być może wyposażony zostanie w większy, bo 15,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Co więcej, urządzenie może zaoferować aż 16 GB RAM i 256 GB dysku, prawdopodobnie SSD. Przewidywaną jednostką napędzającą jest Intel i78550U bądź Intel i58250U, z kolei układ graficzny to MX 150. Laptop pracować będzie na Windows 10.

Nie mamy pewności czy Mi Notebook Pro pojawi się na jutrzejszej konferencji. Od premiery pierwszej generacji laptopów minął ponad rok. Jeśli Xiaomi chce nam zaprezentować coś świeżego, to jest to dobry moment.

źródło: Gizmochina • DfaX

  W tym roku wyszła już nową wersja ultrabooków od xiaomi. Wersja 13 calowa dostała na przykład czytnik linii papilarnych i wspomniana grafikę MX 150

 • Szkoda że nie ma żadnego Mibooka z 512 SSD ;/

  • Szymon

   O ile dobrze pamiętam z filmików na którym rozkręcano je jest wolny slot na dodatkowe ssd m2, poza tym można wymienić sam ssd na większy.
   Jak dla mnie to nie było problemem, bardziej ilość ram’u.

   Jeśli będzie kosztował jakieś rozsądne pieniądze, to chętnie przytulę 4R/8W w zgrabnej obudowie.