Facebook to gigant, który prężnie się rozwija testując, a w ostateczności oferując wiele nowych funkcji. Na temat portalu pisaliśmy ostatnio kilka razy. Wśród tematów znalazły się:

Okazuje się, że Facebook już testuje kolejną funkcję, która być może niedługo zagości na naszych smartfonach. Chodzi o możliwość randkowania, podobną do tej znanej z Tindera. Jak to będzie działało? Otóż na portalu znajdziemy listę znajomych, z którymi potencjalnie będziemy chcieli się umówić. Obok każdego nazwiska pojawi się opcja wyboru „tak” lub „nie, dziękuję”. Po zaznaczeniu tej pierwszej np. przy Magdalenie Kowalskiej, zostanie ona o tym poinformowana, jeżeli ona także dała nam „tak”. W przeciwnym razie, żadna ze stron nie dowie się, że druga chciała się spotkać.

Zobaczcie jak nowa możliwość prezentuje się na powyższym obrazku. O dziwo wygląda to całkiem sensownie. Dodam, że ma ona umożliwić randkowanie dwóm osobom, które nie są na tyle śmiałe, aby bezpośrednio zapytać o randkę.

Według Facebooka, testy funkcji ograniczone są w tym momencie do terenów Nowej Zelandii i Kanady oraz dotyczą jedynie aplikacji mobilnej. Istnieje pewne ryzyko, że gigant zrezygnuje z  wprowadzenia wspomnianej funkcji, jednak sądzę, że jest to mało prawdopodobne. Facebook chce utrzymać i zabawiać użytkowników na bardzo konkurencyjnym rynku. Ma temu służyć również wprowadzona ostatnio i niezbyt popularna funkcja Mój Dzień.

źródło: androidheadlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.