Zapewne uznacie to za oczywiste, ale mamy niemalże oficjalne potwierdzenie, że Samsung już rozpoczął budowanie nowego oprogramowania dla swoich flagowych modeli. Mimo że Koreańczycy poniekąd poprawili się w kwestii szybkości wydań aktualizacji względem konkurencji to wciąż nie możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni. Póki co jedynie smartfony od Google otrzymały nowe oprogramowanie, a Sony po prostu przedstawiło nowe modele z Oreo. Gdzie jest lider mobilnego rynku?

Okazuje się, że Koreańczycy już pracują nad nowym Androidem dla Galaxy S8 i S8+. Oprogramowania oznaczone odpowiednio G955FXXU1BQI1 i G950FXXU1BQI1 już są w trakcie testów, ale pamiętajmy, że od niedawna wielu producentów postanowiło inaczej podejść do wydawania kolejnych generacji systemów. Niejako najbardziej znany pod tym względem jest OnePlus, gdyż oczywiście mowa o programach testowych. Jednak Samsung w zeszłym roku również zaoferował dla użytkowników serii Galaxy S7 etap, w którym dostępny był Android przeznaczony dla testerów. W tym roku zapewne będzie podobnie, żeby zniwelować długi czas oczekiwania na gotowe oprogramowanie.

Wspomniany OnePlus ma jeszcze w tym miesiącu rozpocząć testy. Kiedy zrobi to samo Samsung? Możemy podejrzewać, że w tym roku, ale jakie tym razem pojawią się ograniczenia? Być może ponownie związane z lokalizacją.

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.