Samsung już pracuje nad Oreo dla Galaxy S8 – testy tuż za rogiem?

Łukasz Pająk Newsy 2017-09-08

Zapewne uznacie to za oczywiste, ale mamy niemalże oficjalne potwierdzenie, że Samsung już rozpoczął budowanie nowego oprogramowania dla swoich flagowych modeli. Mimo że Koreańczycy poniekąd poprawili się w kwestii szybkości wydań aktualizacji względem konkurencji to wciąż nie możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni. Póki co jedynie smartfony od Google otrzymały nowe oprogramowanie, a Sony po prostu przedstawiło nowe modele z Oreo. Gdzie jest lider mobilnego rynku?

Okazuje się, że Koreańczycy już pracują nad nowym Androidem dla Galaxy S8 i S8+. Oprogramowania oznaczone odpowiednio G955FXXU1BQI1 i G950FXXU1BQI1 już są w trakcie testów, ale pamiętajmy, że od niedawna wielu producentów postanowiło inaczej podejść do wydawania kolejnych generacji systemów. Niejako najbardziej znany pod tym względem jest OnePlus, gdyż oczywiście mowa o programach testowych. Jednak Samsung w zeszłym roku również zaoferował dla użytkowników serii Galaxy S7 etap, w którym dostępny był Android przeznaczony dla testerów. W tym roku zapewne będzie podobnie, żeby zniwelować długi czas oczekiwania na gotowe oprogramowanie.

Wspomniany OnePlus ma jeszcze w tym miesiącu rozpocząć testy. Kiedy zrobi to samo Samsung? Możemy podejrzewać, że w tym roku, ale jakie tym razem pojawią się ograniczenia? Być może ponownie związane z lokalizacją.

źródło: SamMobile • Patryk

  No jest mega Hype. Teraz ta aktualizacja wymaga ogromnych zmian na pokładzie wszystkich dodatków serwowanych przez producenta. Wymaga tego Google z nowym projektem Treble (https://www.xda-developers.com/project-treble-android-o-exist-flagship/). Chodzi o to by następna duża aktualizacja mogła pojawić się na wszystkich urządzeniach dosłownie kilka dni po premierze. To koniec dalszej fragmentacji Androida. Oby dobrze przetestowali i nie było problemów przy następnych aktualizacjach. To ma być przełomowa zmiana na linii OEM – Google. Stokowy Android i wszystko działało by na udostępnionych API 😉

 • Asdaf

  I znowu produkują hype jacy to oni nie są wspaniałą firmą już pracują nad Oreo itp itd a i tak wychodzi jak zwykle czyli ładnych kilka m-cy im to schodzi, jak w ostatnim przypadku niedługo przed premierą następcy…

  • Łukasz Pająk

   Szczególnie, że teraz S9 ma się wcześniej pojawić podobno 🙂

   • H0Ly_bLaSt0R

    Pamiętam jak by to było wczoraj, jak rok temu pisaliście że S8 też miał być wcześniej a wyszło jak zwykle, w przypadku S9 będzie podobnie pewnie.

    • Łukasz Pająk

     W przypadku Galaxy S8 terminy premier, co chwile się zmieniały. Oczywiście może się okazać, że prezentacja się przesunie, ale bazujemy na obecnych plotkach.

  • Hered

   Dokładnie, co roku przerabiamy to samo 😀 Samsung pracuje już nad nowym systemem i zaraz go udostępni 😀 a potem czekamy pół roku bo oczywiście nowy soft musi pojawić się najpierw w nowym flagowcu

 • r0siu

  Pracują już od dawna. Osobiście sądzę że wszyscy więksi producenci którzy wydają urządzenia z Androidem mają go udostępnionego już w wersjach testowych więc pracują nad nim jeszcze przed oficjalną premierą.

  • Łukasz Pająk

   Wszyscy mieli dostęp – stąd wersja deweloperska. Jednak pamiętaj, że finalne wydania różnią się i trzeba dostosować zmiany, a po drodze wychodzą różne kwiatki – w przypadku Oreo nawet bukiet.

   • CezaR

    No własnie, ja bym sie tak nie spieszył z aktualizacja i poczekał do nowego roku bo pewnie jeszcze cos trzeba będzie poprawić… 🙂 niech testują użytkownicy urządzeń od G

    • Łukasz Pająk

     Czekać można w nieskończoność. Każde urządzenie, każda zmiana może wywołać inne problemy.x