Samsung Galaxy Note8 to najnowszy, flagowy smartfon Koreańczyków. Mówi się o nim naprawdę wiele, ale już niewiele o samym S Penie, więc największym wyróżniku całej serii. Tym razem również nie będzie to temat numer jeden. Postanowiliśmy skupić się na odporności urządzenia, a właściwie autor kanału JerryRigEverything, który jest nam doskonale znany.

Ostatnio na tapecie tortur był Essential Phone, który może pochwalić się wyjątkowym wyświetlaczem, swego rodzaju modułowością oraz – przede wszystkim – tytanową obudową. Jak sobie poradził? Tego dowiecie się zaglądając do następującego wpisu: Klik! Tymczasem sprawdźmy dzisiejszego bohatera wpisu, Galaxy Note8:

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Wnioski są bardzo proste i dla wielu przewidywalne:

  • Gorilla Glass 5 poradziła sobie na „6”, czyli tak jak większość flagowych smartfonów tej klasy;
  • S Pen już nie jest tak odporny i można go łatwo porysować ze względu na wykonanie z tworzywa sztucznego;
  • plus za osłonięcie aparatury aparatu tym samym szkłem, co samych modułów;
  • czytnik linii papilarnych jest najbardziej narażony na zarysowania;
  • aluminiowy korpus potwierdził swoją wartość – można go zarysować, ale jest lepszym rozwiązaniem w tej kwestii niż tworzywa sztuczne;
  • ogień w spotkaniu z Infinity Display, tradycyjnie dla paneli AMOLED, pozostawia trwałe uszkodzenie;
  • Galaxy Note8 na pewno nie wygniemy siłą ludzkich rąk.

Flagowy smartfon, flagowa wytrzymałość, ale niewątpliwie propozycja Samsunga niczym w powyższych testach się nie wyróżniła.
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.