Plotki, ploteczki, a rzeczywistość swoje. Mówiło się, że Google Pixel 2 zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 836, ulepszoną wersję high-endowego modelu 835. Okazuje się, że będzie zupełnie inaczej, a nowe Pixele niewiele będą się różnić od innych, topowych smartfonów.

Dlaczego? Qualcomm wcale nie pracuje nad Snapdragonem 836, gdyż tegoroczny układ jest wystarczająco dobry i mocny. Producent woli się skupić nad przyszłorocznym modelem procesora, czyli Snapdragonem 845, który wyląduję w takich smartfonach jak Samsung Galaxy S9 czy Xiaomi Mi7. Oznacza to, że SoC, jaki znajdzie się na pokładzie nadchodzących Pixeli będzie identyczny, jak w pozostałych tegorocznych flagowcach. Istnieje jednak możliwość, że Qualcomm zdecyduje się na odświeżenie Snapdragona 835 – będzie to tylko delikatnie podkręcona wersja z wyższym taktowaniem, lecz poza tym nic się nie zmieni. W tym momencie to niestety nic pewnego i na potwierdzenie tych rewelacji trzeba poczekać.

Na pocieszenie możemy zobaczyć grafikę przedstawiającą Google Pixel 2 XL udostępnioną przez samego Giganta z Mountain View. 6-calowy ekran, proporcje 18:9 i ramki wokół ekranu sugerują, że będzie to kawał dobrej bryły.

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.