ABC Data nie jest już jedynym, oficjalnym dystrybutorem marki Xiaomi w Polsce. Na rynku pojawił się jeszcze jeden gracz, który również będzie odpowiadać za sprzedaż urządzeń chińskiego producenta w kraju nad Wisłą. Czy to oznacza lepsze ceny dla wszystkich?

Ingram Micro Poland

Nowym dystrybutorem marki Xiaomi w Polsce zostaje Ingram Micro Poland, które do tej pory odpowiadało m. in. za sprzedaż smartfonów i telefonów Nokia. Ingram Micro dostało pozwolenie na sprzedaż wszystkich produktów z portfolio producenta Państwa Środka, lecz na początku skupi się jedynie na smartfonach. ABC Data nie boi się konkurencji – wiedzieli, że to tylko kwestia czasu aż na rynku pojawi się nowy gracz.

Taniej?

Dla nas, klientów niewiele się zmieni. Dzielone kanały sprzedaży niejako gwarantują stałe ceny i niwelują ryzyko ostrej konkurencji między dystrybutorami. Być może z biegiem czasu Ingram Micro Poland będzie się starało uatrakcyjnić w jakiś sposób swoją ofertę, lecz na razie nie ma na co liczyć. Chyba że w niedługim czasie doczekamy się trzeciego dystrybutora Xiaomi w Polsce.

źródło: Puls Biznesu

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.