Mój ulubiony Gboard otrzymał aktualizację, ale ja na nią poczekam

mm Mariusz Nowak Newsy 2017-09-01

Gboard to rewelacyjna klawiatura dla systemów Android i iOS. Co ciekawe debiutowała ona właśnie na tym drugim, a dopiero później została udostępniona dla zielonego robota. Klawiatura posiada wbudowaną wyszukiwarkę Google. Umożliwia nam wyszukiwanie treści wprost z pola tekstowego i szybkie wykorzystanie ze znalezionych zdjęć, linków i innych treści. Gboard działa niesamowicie szybko i intuicyjnie. Możliwe jest zarówno świetnie działające pisanie gestami, przesuwając palcem z litery na literę czy pisanie głosowe, kiedy mamy zajęte ręce. Możliwe jest szybkie wyszukiwanie emotikonów i GIF-ów, a także pisanie w wielu językach jednocześnie. Gboard będzie stosować autokorektę i udzieli nam podpowiedzi we wszystkich językach, które mamy włączone. Klawiatura oczywiście wspiera język polski i 120 innych.

Google ogłosił dzisiaj, że najnowsza wersja klawiatury zyska wsparcie dla obsługi naklejek oraz Bitmoji. Mogą one być używane w każdej aplikacji obsługującej wklejanie obrazów. Użytkownicy Androida będą mogli pobrać aplikację Bitmoji albo pakiet naklejek wprost ze sklepu Play. Google mówi, że niektóre z nowości są efektem współpracy z ważnymi partnerami. Dostępne będą między innymi NBAmoji, Google Allo selfie stickers, Hello Kitty, Garfield i wiele innych. Duża ich liczba będzie bezpłatna, ale pojawią się też takie za które będziemy musieli uiścić niewielką opłatę, na przykład Mickey Mouse, Toy Story czy Star Wars. W nadchodzących tygodniach zostanie wprowadzonych wiele innych naklejek.

Naklejki czy Bitmoji to odpowiedź na rosnące zainteresowanie klientów . W tej chwili są już elementami aplikacji takich jak Facebook Messenegr, iMessage czy Snapchat.

Korzystam z Gboard na swoim iPhonie od czasu, kiedy tylko się pojawił. Jest to cały czas najlepsza klawiatura dla tego systemu. SwiftKey w wersji na iOS nie obsługuje dyktowania, co jest ogromnym minusem. W dodatku aplikacja od Google posiada świetny system podpowiedzi i pisania gestami. Niestety, ale systemowa klawiatura w iOS jest zdecydowanie najgorszym jego elementem. W dodatku w Polsce nie oferuje ona wszystkich dostępnych w innych krajach funkcji. Całe szczęście jest Gboard. Niestety na nowości dostępne dla Androida, a użytkownicy iOS poczekają jeszcze kilka dni.

źródło: engadget • Damian Kaczmarek

  Mam tą funkcję już od jakiegoś czasu

 • Filodendron

  Takie g… (naklejki, emoji i inne śmieci), powinny być w możliwości dodatkowego pobrania, a nie wciskane jako integralna część pakietu podczas aktualizacji programu. Oni naprawdę sądzą, że większość ludzi używa takich bzdur, jak niedorozwinięta emocjonalnie dzieciarnia?

  • BlahFFF

   Niby masz racje i sam wolalbym zeby tak wlasnie bylo. Problem w tym, ze tego typu pierdoly zazwyczaj wykorzystywane sa przez osoby, ktore mogly by nie byc swiadome ze to jakis dodatek, ktory trzeba pobrac. Tak czy inaczej, dla mnie zupelnie zbedne i chetnie zobaczylbym jakas przycieta wersje GBoarda bez tego typu funcji, bez emotikonow, naklejek, gifow, po prostu prosta, responsywna klawiature z dobrymi podpowiedziami. Dobrze, ze poki co mozna to „ukryc”.

 • Jack Gral

  Zdecydowanie Gboard 😉

 • Dejwid

  Swiftkey>Gboard

  Im mniej google wie o nas tym lepiej – poczytaj sobie jakie akcepty pozaznaczałeś przy instalacji tego narzędzia do inwigilacji totalnej

  • Ja też bardziej wolę SwiftKey, ale na pewno nie z uwagi na inwigilację, którą mam gdzieś 😉
   Dla mnie SwiftKey jest ładniejszy i bardziej funkcjonalny.

   • Sq72

    Dla mnie zarówno Swiftkey jak i Gboard są naprawdę niezłymi klawiaturami.

    • VikingsAreComing

     Przez wszystkie lata z androidem używałem Swiftkey, ale od jakiegoś czasu na Gboard (w sumie od zmiany nazwy), no i jednak podpowiadanie wyrazów w Gboard jest tragiczne.

  • Mariusz Nowak

   Myślę, że nie ma co brnąć w teorie spiskowe;)
   Inaczej w życiu nie wysłałbym SMSa czy MMSa.

  • Lukasz

   W przypadku SwiftKey dane płyną do Microsoftu, a w przypadku Gboard do Google. Kwestia wyboru komu bardziej ufamy.

  • ja.n.

   a na co sie zgodziłes instalując inne aplikacje?

  • Tomek

   Jak dla mnie także Swiftkey lepszy. To też kwestia przyzwyczajenia. Od dobrych kilkunastu lat korzystam z niej i od Xperii X8 po Galaxy S7.