ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Mój ulubiony Gboard otrzymał aktualizację, ale ja na nią poczekam

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Newsy

Gboard to rewelacyjna klawiatura dla systemów Android i iOS. Co ciekawe debiutowała ona właśnie na tym drugim, a dopiero później została udostępniona dla zielonego robota. Klawiatura posiada wbudowaną wyszukiwarkę Google. Umożliwia nam wyszukiwanie treści wprost z pola tekstowego i szybkie wykorzystanie ze znalezionych zdjęć, linków i innych treści. Gboard działa niesamowicie szybko i intuicyjnie. Możliwe jest zarówno świetnie działające pisanie gestami, przesuwając palcem z litery na literę czy pisanie głosowe, kiedy mamy zajęte ręce. Możliwe jest szybkie wyszukiwanie emotikonów i GIF-ów, a także pisanie w wielu językach jednocześnie. Gboard będzie stosować autokorektę i udzieli nam podpowiedzi we wszystkich językach, które mamy włączone. Klawiatura oczywiście wspiera język polski i 120 innych.

Google ogłosił dzisiaj, że najnowsza wersja klawiatury zyska wsparcie dla obsługi naklejek oraz Bitmoji. Mogą one być używane w każdej aplikacji obsługującej wklejanie obrazów. Użytkownicy Androida będą mogli pobrać aplikację Bitmoji albo pakiet naklejek wprost ze sklepu Play. Google mówi, że niektóre z nowości są efektem współpracy z ważnymi partnerami. Dostępne będą między innymi NBAmoji, Google Allo selfie stickers, Hello Kitty, Garfield i wiele innych. Duża ich liczba będzie bezpłatna, ale pojawią się też takie za które będziemy musieli uiścić niewielką opłatę, na przykład Mickey Mouse, Toy Story czy Star Wars. W nadchodzących tygodniach zostanie wprowadzonych wiele innych naklejek.

Naklejki czy Bitmoji to odpowiedź na rosnące zainteresowanie klientów . W tej chwili są już elementami aplikacji takich jak Facebook Messenegr, iMessage czy Snapchat.

Korzystam z Gboard na swoim iPhonie od czasu, kiedy tylko się pojawił. Jest to cały czas najlepsza klawiatura dla tego systemu. SwiftKey w wersji na iOS nie obsługuje dyktowania, co jest ogromnym minusem. W dodatku aplikacja od Google posiada świetny system podpowiedzi i pisania gestami. Niestety, ale systemowa klawiatura w iOS jest zdecydowanie najgorszym jego elementem. W dodatku w Polsce nie oferuje ona wszystkich dostępnych w innych krajach funkcji. Całe szczęście jest Gboard. Niestety na nowości dostępne dla Androida, a użytkownicy iOS poczekają jeszcze kilka dni.

źródło: engadget

Sprawdź najnowsze wpisy