Tim Cook sprzedał część własnych akcji Apple… na chwilę przed premierą iPhone’a 8

Newsy

Już niedługo odbędzie się premiera jubileuszowego telefonu od Apple – iPhone’a 8. Teoretycznie po takich wydarzeniu wartość firmy powinna wzrosnąć, ale jej CEO ma chyba inne zdanie.

Co wiemy?

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Tim Cook kilka dni temu otrzymał nagrodę za dobre wyniki spółki w postaci 89 milionów dolarów w akcjach Apple. Nie zachował jej w całości dla siebie, po odliczeniu podatków zostały mu raptem 43 miliony. Tutaj doszło do bardzo dziwnej sytuacji, ponieważ CEO korporacji nie zostawił sobie ani jednej akcji, wszystkie natychmiast sprzedał.

Co się stanie po premierze?

Jakoś już tak jest, że rynek wymaga od Apple cudów. Gdy nadchodzi premiera nowego sprzętu okazuje się, że Apple ma takie same możliwości jak konkurencja, a może nawet i mniejsze. I wtedy pojawia się nagły, ogromny spadek wartości akcji. Oczywiście kurs szybko wraca do normy, a pierwsze wyniki sprzedaży momentalnie wybijają go do góry. Doskonale widać to na poniższym wykresie, gdzie przełomowym momentem był 7 września 2016 roku, data premiery iPhone’a 7.

Nie, Apple raczej nie upadnie po premierze iPhone’a. Niektórzy wspominają o problemach finansowych Tima Cooka, jednak jest to raczej mało możliwe. A może CEO Apple wie o ukrytych problemach technicznych nowego smartfonu, które mogą wpędzić firmę w kłopoty? Wartość akcji Apple niemal przez cały czas idzie do góry, sprzedawanie ich w tej chwili nie jest dobrą z biznesowego punktu widzenia decyzją. Chyba że Tim Cook wie o czymś, o czym my nie wiemy…

Więcej informacji na temat iPhone’a 8 znajdziecie tutaj


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x