Palm wraca podbić świat – dla kogo i kiedy pojawią się pierwsze modele?

Łukasz Pająk Newsy 2017-08-31

Pamiętacie jeszcze taką firmę jak Palm? Produkowała smartfony, gdy jeszcze te tak nie były określane, a zdecydowanie szerzej używane było stwierdzenie palmtop. Dzisiaj być może nieco lepiej jest znany sam system Palm OS, który od wielu lat jest praktycznie martwy, ale ten był wykorzystywany przez takie firmy jak chociażby Sony. Jednak od 2006 roku, gdy wielu producentów wycofało się z wykorzystywania wspomnianego oprogramowania, Palm zostało wykupione przez ACCESS, aby następnie w 2010 roku trafić w ręce Hewlett-Packard.

To oczywiście nie koniec roszad wśród właścicieli, gdyż od 2015 roku marka należy do TCL. Tak, tej samej chińskiej firmy, do której należy dzisiaj Alcatel i zajmuje się produkcją smartfonów BlackBerry. Jak się okazuje, Chińczycy planują wskrzesić Palm już w 2018 roku w formie smartfonów. Najprawdopodobniej z Androidem, ale dla kogo mają one być kierowane? BlackBerry ma trafić do biznesowych odbiorców, Alcatel do młodych osób, więc nie pozostaje nic innego jak wskrzeszenie urządzeń „małych komputerów” i oferowanie ich starszym konsumentom, którzy jeszcze pamiętają, czy wspomniana marka tak właściwie była.

Powyższa informacja pochodzi bezpośrednio od dyrektora marketingu TCL, więc coś ewidentnie jest na rzeczy. Miejmy jedynie nadzieję, że nie będą to kolejne, te same smartfony z Androidem na pokładzie.

Źródło: GSMArena • Rincewind

  Pamiętam jak HP robiło masową wyprzedaż tabletów z Web OS. Cholernie żałowałem, że nie mailem wtedy wolnych środków.

  • Łukasz Pająk

   Myślisz, że dzisiaj dalej miałbyś ten tablet?

   • Rincewind

    Tablet Nokii N810 trzymałem do 2015 roku i do tej pory pluję sobie w brodę, że go sprzedałem.

    • Łukasz Pająk

     Oj, w tym wypadku to i ja bym żałował…

     • Rincewind

      Nawet nie wiesz ile razy byłem przez niego wyzywany… Tablet sprzed iPada. Dla wielu to herezja 😛

     • Łukasz Pająk

      Hah, nie dziwię się.

  • OnDaReal

   Mam podobnie. Nadal za to myśle o zakupie HTC Shift, ale to nadal wielki wydatek (jak na jego wiek). To tak apropo tabletów przed ipadem 😛

   • Rincewind

    No no tego nie znałem

    • Łukasz Pająk

     Mój wymarzony smartfon swego czasu obok Dell Streak 🙂x