Mapy Google po raz kolejny zostało zaktualizowane. To niesamowite, jak Google dba o jakość swojej aplikacji do nawigacji, a tempo w jakim się ona rozwija jest warte uwagi. Mamy do czynienia z kolejną wersją Map, która przypodoba się posiadaczom Androida Oreo. Co nowego?

Tryb Picture-in-Picture w końcu działa

Mapy Google w wersji 9.60 może nie przynoszą wiele nowego, lecz poprawki wcześniejszych wpadek rekompensują brak widowiskowych nowości. Przede wszystkim naprawiono tryb picture-in-picture, który ostatnio nie sprawdzał się w ogóle, a małe okienko było kompletnie bezużyteczne. Tym razem wszystko ładnie działa, choć wciąż pod wątpliwość poddaję komfort nawigowania się przy pomocy tak malutkiego obszaru. Zobaczcie sami, jak to wszystko wygląda.

Widzimy, wyraźnie nr oraz nazwę drogi, jest wskazany kierunek jazdy, a nasze położenie przesuwa się płynnie po mapie. Jeśli macie możliwość skorzystania z PiPu, dajcie znać jak się czujecie z nim w podróży.

Oprócz tego pojawiła się opcja zgłaszania filmów – tych zarejestrowanych przez aplikację trwających do 10 sekund oraz nagranych programami trzecimi do pół minuty. Jak na razie filmy wrzucać mogą jedynie lokalni przewodnicy.

W kodzie dostrzeżono również kilka zapowiadających się nowości, jak na przykład osobiste notatki z podróży, recenzje i zdjęcia posiłków oraz publikowanie informacji o wydarzeniach przez firmy.

Najnowsza wersja Map Google wdrażana jest stopniowo, wiec jeśli nie chcecie czekać i już teraz pragniecie wypróbować wszystkie nowości, skorzystajcie z TEGO linka.

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.