Samsung już od kilku lat stara się nawiązywać designem serii Galaxy A do swojego flagowej Galaxy S. To dobry ruch – ludzie otrzymują topowy wygląd, niezłe parametry, a za wszystko płacą znacznie mniejsze pieniądze. Najnowsze plotki sugerują, że przyszłoroczna generacja stanie się pod tym względem naprawdę atrakcyjna.

Jak donosi leakster z Chin, @mmddj_china smartfony z linii Galaxy A (2018) mają otrzymać Infinity Display. Jest to cecha niewątpliwa kojarząca się z tegorocznymi flagowcami – Galaxy S8, Galaxy S8+ oraz Galaxy Note 8. Zastosowanie wąskoramkowych ekranów o proporcji 18,5;9 w średniej półce byłoby odważnym krokiem. Nie mówmy jednak, że nie jest to możliwe. Za idealny przykład może tutaj posłużyć LG z modelem Q6, który wyświetlacz zawdzięcza topowemu G6.

Wcześniejsze plotki traktowały o implementacji w serii Galaxy A (2018) wyświetlaczy z zaokrąglonymi dłuższymi bokami. Wszystko zdaje się ze sobą zgadzać. Oprócz tego mówi się, że smartfony otrzymają podwójne aparaty – tuż po premierze Samsunga Galaxy Note 8 poznaliśmy Galaxy J7+. Oznacza to, że koreański producent nie ogranicza tej technologii wyłącznie do półki high-end.

Pozostaje kwestia ceny. Linia Galaxy A jest coraz droższa. Jeśli rzeczywiście generacja 2018 zacznie czerpać pełnymi garściami z tegorocznych flagowców, możemy się spodziewać, że kwota na metce jeszcze trochę urośnie. Zagadką pozostaje też czy model A3, wyraźnie słabszy od A5 również załapie się na wszystkie nowości.

źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.