Pwn Pad – siedmiocalowy tablet do spraw bezpieczeństwa

Herman Żatuchin Newsy 2013-02-22

Często słyszy się rozmowy na temat użyteczności tabletów w biznesie.  Firma Pwnie Express, prezentując swój nowy produkt, chce pokazać, że można stworzyć „komercyjne narzędzie do testów penetracyjnych”.

Nieznana jest specyfikacja urządzenia (oprócz 7-calowego ekranu oraz kamerki, którą widać na zdjęciach), wiadomo jednak, że będzie działać na Androidzie 4.2 i Ubuntu 12.04. Oprócz tego znajdzie się tam zestaw narzędzi opartych o otwarte oprogramowanie i bezprzewodowe wstrzykiwanie pakietów o dużym zasięgu.

W zestawie, oprócz Pwn Pada, otrzymamy również bezprzewodową kartę sieciową TP-Link TL-WN722N, adapter Bluetooth na USB Sena UD100 oraz kable USB Ethernet i OTG.

Trzeba pamiętać, że laptop, służący do tych samych celów niczym by się nie różnił od produktu Pwnie Express. Trzeba również wziąć pod uwagę, że korzystanie z tabletu będzie łatwiejsze np. w czasie jazdy lub podczas przeglądu w poszukiwaniu problemów.

Jak widać, nie jest to urządzenie, który kupiłby przeciętny Kowalski, tym bardziej, że cena nie należy do najniższych – producent życzy sobie za niego 795$, czyli nieco ponad 2500 zł. Sprzedaż ma ruszyć w kwietniu.

 

Źródło: androidcommunity.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x