Żywe tapety to żadna nowość. Pojawiły się w Androidzie wiele lat temu, gdy Google przedstawiło swój system w wersji 2.1 Eclair. Jednak przez wiele lat były traktowane jako ciekawostka, gdyż zużywały dużo zasobów urządzenia, co w wielu przypadkach sprawiało, że smartfon po prostu wyraźnie zwalniał. Dzisiaj ten problem został zdecydowanie zredukowany, gdyż dostępna moc obliczeniowa jest bardzo duża i jedynie pamięci operacyjnej może być szkoda.

Jednak to wszystko zależy od personalnego podejścia. Tym sposobem chciałem Wam pokazać żywą tapetę, która robi piorunujące wrażenie swoim dopracowaniem. Tematyka jest prosta – przedstawienie naszej planety z kosmosu z uwzględnieniem księżyca i gwiazd. Jednak zamiast się rozpisywać, po prostu zobaczcie jak to wygląda w rzeczywistości:

Earth & Moon Live Wallpaper jest dostępne do pobrania w sklepie Play za darmo, bez żadnych reklam. Oczywiście autor stworzył również płatną wersję, która uwzględnia tekstury w wyższej rozdzielczości, synchronizację obrotu planety z czasem rzeczywistym, zorze polarne, burze i kilka innych smaczków konfiguracyjnych.

Zainteresowani znajdą tę żywą tapetę w sklepie pod poniższymi linkami:

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.