Xiaomi zaliczyło świetny drugi kwartał 2017 roku. Chińczycy sprzedali 23,2 miliona swoich smartfonów, co stanowi bardzo duży wzrost, w porównaniu do 14,7 miliona rok wcześniej. Udział w rynku wzrósł z 4,3% do 6,4%. Chińska spółka zapowiadała, że jeżeli zechce, to sprzeda w bieżącym roku 100 milionów urządzeń. W osiągnięciu tego celu pomoże na pewno agresywna walka cenowa, jednak bardzo ucierpi marża na każdym sprzęcie.

Według branżowych szacunków trzeci kwartał będzie jeszcze bardziej udany. Firma analityczna Digitimes twierdzi, że Xiaomi dostarczy na rynek pomiędzy 25 a 30 milionów smartfonów. Wprowadzone w tym roku nowości okazały się strzałem w dziesiątkę i cieszą się bardzo dużym popytem.

Xiaomi chce konkurować przede wszystkim z takimi firmami jak OPPO i Vivo, ponieważ ich urządzenia są zbliżone cenowo. Digitimes twierdzi, że Xiaomi Mi 5X, oraz Redmi Note 5A, które zostały niedawno wprowadzone na rynek cieszą się ogromnym powodzeniem. Nie jest to zaskakujące, gdyż obydwa są telefonami ze średniej półki i wyróżniają się bardzo atrakcyjną ceną. Redmi Note 5A kosztuje w Chinach 699 juanów, czyli tylko $105. W dalszym ciągu pożądane przez klientów są też wprowadzone na początku bieżącego roku Mi 6 oraz Mi Max 2. Powodzenie wszystkich tych modeli daje nadzieję na naprawdę dobry kwartał pod względem finansowym.

Można zauważyć, że Xiaomi robi wszystko, żeby osiągnąć wymarzony przez władze firmy cel. Jeżeli to się uda wzrost będzie ogromny. W 2016 roku chińska firma dostarczyła na rynek około 60 milionów smartfonów. Musimy też pamiętać o konkurencji, zarówno OPPO jak i Vivo również radzą sobie świetnie na mobilnym rynku.

źródło: androidheadlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)