Zobacz, jak powstawał ruchomy robot Android Oreo

mm Kamil Lewicki Newsy 2017-08-23

Oreo już każdy zdążył poznać. To właśnie pod taką nazwą kryje się najnowsza wersja systemu Android. Znamy już jej zalety oraz funkcje, a także na jakie urządzenia trafi. Spójrzmy zatem na ten produkt z jeszcze jednej perspektywy. W serwisie YouTube możemy zapoznać się z krótkim wideo ukazującym proces produkcji oraz chwilę premiery odsłonięcia robota w Nowym Jorku.

Google tuż obok swojego biura w Nowym Jorku przy 14th Street Park postanowiło postawić ruchomą figurkę zielonego robocika. Jego zmechanizowanie daje możliwość zrobienia sobie z nim zdjęcia w czterech możliwych pozycjach. Na YouTube możemy zapoznać się z filmikiem ukazującym pracę nad dużą statuą Androida.

Widzimy, że produkcja nie była prosta i musiała pochłonąć wiele czasu. Trzeba jednak przyznać, że robi wrażenie. Finalny efekt jest piorunujący, a zestawienie premiery z zaćmieniem słońca dodatkowo uatrakcyjniło to wydarzenie.

Z kolei w Mountain View możemy się spotkać z takimi prezentacjami robocika.

źródło: Twitter, YouTube • Peter

  Drogi autorze, zaćmienie słońca było w USA, nie księżyca 🙂

  • ja.n.

   prawda – choć konstrukcja twojego zdania jest troszkę kulawa 😉

   • Martin

    Dwóch zawsze ich jest. Nie mniej, nie więcej. Mistrz i uczeń.

 • BadPad

  Nic nie chcę mówić ale nawet na tym filmiku w momencie jak ktoś klika na tablecie tego robocika (1:00) to widać kosmicznego laga i problemy z płynnością animacji 😀
  Lubię Androida ale żeby takie smaczki były widoczne nawet w materiałach promocyjnych…oj Google ^^.

  • OnDaReal

   Ja tam nie wiem… od trzech telefonów (czyli mniej więcej od miejsca w którym postawiłem na dość czystego Andka) nie doświadczam zacinek. Może robię coś nie tak 😛

 • teges

  Zjadłbym te lody

 • TomoS

  ze im się chciało….