Ok, poznaliśmy Androida Oreo, a właściwie wyłącznie nazwę. Wiele osób, w tym ja, oczekiwałem czegoś więcej po zapowiadanym przez Google wydarzeniu. Tak jednak się nie stało i po odsłonięciu loga oraz przedstawieniu materiału promocyjnego, mogliśmy się rozejść. Dzisiaj niektórzy mogą się zastanawiać, czy ich smartfon otrzyma nowy system, ale my przygotowujemy się na targi IFA oraz na prezentację kolejnych nowości od Google. W końcu sam system to nie wszystko, Amerykanie walczą również sprzętem.

Doskonale wiemy, że w drodze są dwa nowe Pixele – bazowy od HTC i XL od LG. Wszelkie informacje na ich temat publikowane na łamach naszego portalu znajdziecie pod następującym linkiem: Klik! Jednak nie samymi smartfonami człowiek i Google żyje, więc Amerykanie szykują coś więcej. W zeszłym roku poznaliśmy między innymi inteligentny głośnik wykorzystujący nowego asystenta głosowego. Tym razem również takowy się pojawi, ale w pomniejszonej i tańszej wersji. Już Google Home jest stosunkowo tani w stosunku do konkurencji, więc wersja mini ma szansę cieszyć się dużą popularnością. Oczywiście ma to być odpowiedź na Echo Dot od Amazonu.

Drugą nowością prawdopodobnie będzie nowy Chromebook Pixel, który zastąpi wysłużony już pierwowzór z 2015 roku. Wiele osób liczyło na urzeczywistnienie projektu Bison, który miał pokazać od Google prawdziwego konkurenta dla MacBooka od Apple i Surface’a Pro od Microsoftu. Niestety, ale najprawdopodobniej to jeszcze nie czas na to, podobnie jak na Andromedę, która ma zarządzać takim laptopem.

Tym sposobem możemy czekać na aż 4 urządzenia. Które okaże się najciekawsze? Oczywiście smartfony, więc uzbrójmy się w cierpliwość, gdyż nie znamy jeszcze daty ich premiery.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.