Andy Rubin to legenda, między innymi dzięki której mamy dzisiaj do czynienia z Androidem. Uważany za ojca tego systemu, postanowił teraz „sam” stworzyć urządzenie z mobilnym systemem Google’a. Jest nim Essential Phone zaprezentowany w maju, który do niedawna traktowany był wyłącznie jako ciekawostka, gdyż kompletnie ucichł temat wprowadzenia urządzenia do sprzedaży. Jednak już lada moment może się to zmienić, co oczywiście wciąż oznacza, że ten smartfon nie trafi do Polski. Za to tapety już tak.

Mimo że tytułowe urządzenie ma charakterystyczny wyświetlacz z wycięciem na aparat to uspokajam – przygotowane dla niego grafiki są tradycyjne, w pełni prostokątne. Oto one:

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Powyższe grafiki zapisane są w różnych rozdzielczościach, ale ich prostota sprawia, że zarówno na ekranach FullHD oraz QuadHD prezentują się dobrze. W końcu pamiętajmy, że Essential Phone charakteryzuje się nie tylko wyciętym w wyświetlaczu miejsce na aparat lub cienkimi, trzema ramkami, ale też nieszablonową rozdzielczością tego panelu wynoszącą 2560×1312. Tak, świadczy ona też o proporcjach 18:9, które zawitały szerzej na rynku mobilnym za sprawą LG G6 i Samsunga Galaxy S8/S8+.

 

Źródło: Android Central
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.