Google Assistant to następca dla Google Now. Nowy asystent głosowy, który zadebiutował w zeszłym roku w maju, dostępny był z początku na wyłączność dla Pixeli. Jednak dzisiaj mogą korzystać z niego niemalże wszyscy użytkownicy urządzeń z Androidem w wersji Marshmallow i nowszych. Oczywiście również inteligentny głośnik w postaci Google Home wykorzystuje możliwości zaawansowanego, głosowego sterowania. Tym sposobem Amerykanie usunęli wszelkie braki względem Siri od Apple czy też Alexy od Amazonu.

Wszystko wygląda naprawdę interesująco, ale nie dla nas. My niestety chcąc skorzystać z Google Assistant, musimy w głównej mierze ograniczyć się do języka angielskiego, gdyż po polsku porozumiemy się wyłącznie w kwestiach obsługiwanych dotychczas przez Google Now – wszelkie komendy znajdziecie w następującym wpisie: Klik! To zdecydowanie ogranicza możliwości inteligentnego asystenta głosowego. Polacy nie chcą być ograniczani i stworzyli w tym celu petycję, którą znajdziecie pod następującym linkiem: Klik!. Jej autorem jest doskonale znany nam Mateusz Pirszel, który bardzo często dostarcza nam informacje na temat nowości od Amerykanów, które dopiero są przez nich testowane na całym świecie w nielicznych grupach. My oczywiście popieramy starania Mateusza i mamy nadzieję, że Google nie pozostawi ich bez żadnego komentarza.

Gigant z Mountain View dotychczas nie łączył w żadnych wypowiedziach asystenta głosowego z naszym krajem. Wiemy jedynie, że do końca roku Google Assistant ma wspierać następujące języki: angielski, niemiecki, francuski, portugalski (w Brazylii), japoński, włoski, hiszpański i koreański.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.