asystent google assistant

Petycja w sprawie polskiej wersji Google Assistant – podpiszecie się?

Newsy

Google Assistant to następca dla Google Now. Nowy asystent głosowy, który zadebiutował w zeszłym roku w maju, dostępny był z początku na wyłączność dla Pixeli. Jednak dzisiaj mogą korzystać z niego niemalże wszyscy użytkownicy urządzeń z Androidem w wersji Marshmallow i nowszych. Oczywiście również inteligentny głośnik w postaci Google Home wykorzystuje możliwości zaawansowanego, głosowego sterowania. Tym sposobem Amerykanie usunęli wszelkie braki względem Siri od Apple czy też Alexy od Amazonu.

Wszystko wygląda naprawdę interesująco, ale nie dla nas. My niestety chcąc skorzystać z Google Assistant, musimy w głównej mierze ograniczyć się do języka angielskiego, gdyż po polsku porozumiemy się wyłącznie w kwestiach obsługiwanych dotychczas przez Google Now – wszelkie komendy znajdziecie w następującym wpisie: Klik! To zdecydowanie ogranicza możliwości inteligentnego asystenta głosowego. Polacy nie chcą być ograniczani i stworzyli w tym celu petycję, którą znajdziecie pod następującym linkiem: Klik!. Jej autorem jest doskonale znany nam Mateusz Pirszel, który bardzo często dostarcza nam informacje na temat nowości od Amerykanów, które dopiero są przez nich testowane na całym świecie w nielicznych grupach. My oczywiście popieramy starania Mateusza i mamy nadzieję, że Google nie pozostawi ich bez żadnego komentarza.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Gigant z Mountain View dotychczas nie łączył w żadnych wypowiedziach asystenta głosowego z naszym krajem. Wiemy jedynie, że do końca roku Google Assistant ma wspierać następujące języki: angielski, niemiecki, francuski, portugalski (w Brazylii), japoński, włoski, hiszpański i koreański.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x