O Xiaomi A1 słyszeliśmy już kilkukrotnie. Brakowało jednak dokładniejszych i pewniejszych informacji na temat tego modelu. Tym razem dane pochodzą z organizacji Bluetooth SIG, co daje większa szansę na ich potwierdzenie w rzeczywistości. Zobaczmy zatem, czym jest tajemniczy A1.

Bazując na informacjach zawartych w bazie Bluetooth SIG, Xiaomi A1 to po prostu Xiaomi Mi5X działający w ramach idei Android One. Smartfon skrywa się pod nazwą kodową MDG2, lecz pod względem specyfikacji technicznej nie różni się znacznie od modelu zaprezentowanego pod koniec lipca wraz z nakładką MIUI 9.

Z tabelki dowiadujemy się, że Xiaomi A1 wesprze Dual SIM, zaoferuje podwójny aparat oraz 5,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD. Pojawia się również informacja o nielimitowanym miejscu na zdjęcia w wysokiej jakości w usłudze Google Photos.

Xiaomi A1 nie zostanie wyposażony w nakładkę MIUI 9, lecz będzie pracować pod kontrolą czystego Androida. Oznacza to, że urządzenie będzie wspierane bezpośrednio przez Google.

Prezentacji smartfona powinniśmy oczekiwać już niebawem. Jutro Gigant z Moutain View ma przedstawić oficjalną wersję Androida O. To może być dobry czas na prezentację Xiaomi A1.

 

źródło: Krispitech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.