W tym tygodniu poznaliśmy Nokię 8. Właściwie to najważniejszą część specyfikacji razem z designem poznaliśmy jeszcze na długo przed premierą. Szczegóły tego smartfona możecie poznać zaglądając do stosownego artykułu: Klik! Jednak wiele osób nie jest zadowolonych z fińskiej premiery. Cóż, producent sam przyznał, że nie do końca chce konkurować z Samsungiem i Apple oraz szykują kolejny model z górnej półki z większym wyświetlaczem. Jednak zajmijmy się tym, co jest, czyli Nokią 8. Wygląd odkładamy na bok, moc obliczeniową też i zobaczmy, co oznacza pojawienie się loga ZEISS na obudowie oraz zastosowanie technologii OZO Audio.

Oczywiście ciężko wybrać lepszego konkurenta niż Samsung Galaxy S8. Nieważne czy lubicie Koreańczyków czy też nie, ale jedno trzeba przyznać – ten model stanowi czołówkę pod względem aparatu. W takim razie zapraszam do obejrzenia porównania:

Jedno trzeba przyznać – możliwości ustawienia dźwięku nagrywanego przez Nokię 8 faktycznie robi wrażenie, ale czy jest lepszy od tego zapisanego przez Galaxy S8? Na to pytanie odpowiedzcie sami. Jednak, co z obrazem? Pod tym względem lepiej wypada Samsung – nagrywa filmy jaśniejsze, szybciej ustawia ostrość. Finowie mogą jedynie pochwalić się szerszym kątem widzenia.

Autor porównania zapowiada, że niedługo przedstawi porównanie w ujęciach z większą ilością światła, ale pamiętajmy, że w tej kwestii dzisiejsze smartfony radzą sobie już bardzo dobrze i należy doszukiwać się różnic w szczegółach.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.