Płatności smartfonem zyskują na popularności. Jeszcze nie wszyscy klienci banków mogą korzystać z tego ułatwienia, ale sukcesywnie ich liczba się powiększa. Użytkowników aplikacji mBanku ucieszyć może wiadomość, że już teraz nie tylko karty MasterCard są obsługiwane, ale również VISA.

Od kwietnia bieżącego roku klienci mBanku mogą płacić mobilnie za pośrednictwem Android Pay. Niestety funkcja ta dostępna była wyłącznie dla posiadaczy karty MasterCard. Cztery miesiące później bankowi udało się wprowadzić obsługę nowej karty.

Możliwość dodania kart VISA do usługi Android Pay obecna jest w wersji 3.3 aplikacji mBank.

Warto pamiętać, że niezbędnym warunkiem do korzystania z Android Pay jest obecność NFC na pokładzie naszego smartfonu. To za jego pośrednictwem telefon komunikuje się z terminalem płatniczym.

Obecnie z Android Pay w mBanku korzysta niemal czterdzieści tysięcy osób. Teraz z obsługą kart VISA liczba te z pewnością wzrośnie. Płatność smartfonem jest wygodna, a także bezpieczna. Co prawda nie trzeba pamiętać wtedy o zabraniu portfela z domu, ale o kilku procentach baterii.

źródło: mBank

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.