O Huawei Mate 10 mówi się ostatnio coraz więcej. Kilka dni temu mieliśmy okazję przyjrzeć się renderom urządzenia. Z kolei teraz dowiadujemy się, kiedy smartfon będzie miał swoją oficjalną prezentacją. Przypuszczenia się sprawdziły. Ta data zawiera się w gorącym, czwartym kwartale bieżącego roku.

O tym, że Mate 10 będzie lepszy od iPhone 8 już wiemy. Również o tym, że jego cena wskoczy na naprawdę wysoką półkę. Rendery urządzenia wyglądają całkiem nieźle – Huawei wyczuło trend bezramkowych smartfonów high-end i przygotowuje właśnie coś, co wszystkich ma zwalić z nóg.

Za sprawą zaproszenia, które wyciekło do Sieci (a nie zostało jeszcze rozesłane gościom) poznajemy oficjalną datę prezentacji. Huawei swój flagowy model Mate 10 zamierza ujawnić 16 października. Wydarzenie odbędzie się w Niemczech, w Monachium.

Nie jesteśmy zaskoczeni terminem prezentacji, gdyż w plotkach często mówiło się o okolicach października. To będzie gorący okres – tuż po premierze Samsunga Galaxy Note 8 oraz iPhone’a 8 wraz z dwoma ulepszonymi braćmi względem zeszłorocznych modeli.

Poznaj urządzenie, na które warto było czekać

Tak brzmi motyw przewodni zaproszenia. Huawei Mate 10 może wywołać wrażenie swoją technologiczną stroną, lecz czy sprzeda się lepiej od konkurencji? Szczerze mówiąc, powątpiewam. Mimo wszystko warto poczekać. Mate 10 zapowiada się na sprzęt, którym nie pogardzi multimedialny geek.

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.