Aplikacja Kontakty Google jest już dostępna dla wszystkich smartfonów i tabletów. Wymogiem jej zainstalowania jest system Android 5.0 Lollipop, lub oczywiście dowolny nowszy. Aktualizacja ta została wprowadzona w sklepie Google Play w dniu dzisiejszym i jest dostępna dla użytkowników na całym świecie.

Dotychczas aplikacja była dostępna tylko i wyłącznie dla użytkowników urządzeń Pixel, Pixel XL a także na różnych modelach Nexusów, sprzętach z serii Google Play Edition, oraz Android One.

Obecna, oficjalnie dostępna wersja nosi numer 2.1.2.164543808 i zawiera istotne nowości:

  • scalanie powielonych kontaktów z poziomu listy kontaktów
  • otrzymywanie automatycznych sugestii dodawania informacji do swoich kontaktów

Kontakty Google umożliwiają tworzenie kopii zapasowych kontaktów i synchronizowanie ich ze wszystkimi swoimi urządzeniami. Dane kontaktów z naszego konta Google są oczywiście bezpiecznie zapisywane w chmurze. Dostęp do nich jest możliwy z dowolnego sprzętu.  Mogą one być wyświetlane według naszego konta osobistego lub tego, którego używamy do pracy. Samo dodawanie do listy i edytowanie informacji takich jak numer telefonu, adresy e-mail lub zdjęcie jest niezwykle proste. Aplikacja może nam również wysyłać sugestie dodawania nowych kontaktów, czy choćby usuwania duplikatów.

Podobnie jak wiele innych usług Google, program ten jest całkowicie bezpłatny jeżeli chodzi o pobieranie i używanie. Nie posiada żadnych reklam i zakupów w samej aplikacji. Strategia Google prowadzi do pozyskiwania i zatrzymywania użytkowników. Nie jest prawdopodobne, aby spółka próbowała zarabiać na kontach Google.

źródło: androidheadlines

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)