LG pokazało nowe funkcje w odświeżonej nakładce dla modelu V30

mm Adam Lulek Newsy 2017-08-14

Prawie każdy producent smartfonów modyfikuje Androida na swój sposób dodając do niego oryginalne możliwości. Ma to niestety wpływ na terminy aktualizacji do najnowszej wersji Androida, o czym między innymi pisałem kilka dni temu. Także LG posiada swoją własną wersję nakładki, która zmienia się z upływem czasu.

Fani smartfonów firmy czekają obecnie na premierę modelu V30. Na temat specyfikacji tego flagowca wiemy coraz więcej, jednak do tej pory nie wyciekały żadne informacje dotyczące nowej wersji oprogramowania, aż do teraz. Oczywiście nie chodzi mi o Androida O, lecz o jego wersję UX dla LG V30.

Będzie ona opatrzona numerem 6.0+. Przedsiębiorstwo potwierdziło, że w zamian za dodatkowy ekran, pojawi się „pływający” przycisk, który nieco może przypominać coś na kształt rozwijanego panelu Edge z serii Galaxy S7 i S8. Różnica będzie jednak polegała na tym, że po rozwinięciu guzika, uwidoczni się jeden wiersz specjalnych funkcji, który według mnie wygląda bardzo „fajnie” i minimalistycznie.

Dodatkowo znana funkcja Always On Display zostanie wzbogacona o nowe opcje. Użytkownicy będą mogli dodać do wygaszonego ekranu pływające narzędzia takie jak odtwarzacz muzyki albo zdjęcie. Ponadto w LG V30 pojawią się nowe możliwości odblokowywania telefonu – za pomocą rozpoznawania twarzy lub głosy. Ta ostatnia wsparta jest technologią od Qualcommu.

Na koniec przypomnę, że LG V30 zostanie zaprezentowany już 31 sierpnia, na dzień przed rozpoczynającymi się targami IFA w Berlinie.

źródło: androidpolice • K-Roll MaSta

  Gdyby tylko mój V10 mógł wejść na ten update softwaru co V30 byłoby cool. Pod względem hardware’u jestem mega zadowolony z tego kilku letniego dziadka <3

  • Jumperone

   Możliwe że będzie jakiś custom rom w przyszłości z tymi funkcjami 😉

 • May Czos

  Ta nakładka wygląda jak Samsung Experience.

 • sejfit

  No szału nie ma wg mnie, dodatkowy ekran był fajniejszym bajerem niż to.

  • Bartłomiej Nowacki

   Pojawiały sie narzekania że był umiejscowiony za wysoko i trudno bylo go dosięgnąć, inni pisali że woleliby go mieć na spodzie. Myślę że LG zrobiło dobry kompromis, teraz każdy go będzie mieć jak mu najwygodniej 🙂

   • Łukasz Pająk

    Wydłużenie wyświetlacza na pewno nie zaspokoi tych, co uważali, że jest za wysoko. Teraz zdecydowanie więcej informacji będzie za wysoko.

    • Bartłomiej Nowacki

     Do 18:9 jestem sceptycznie nastawiony od początku, ale widocznie taka moda 😐

     • Łukasz Pająk

      W przypadku OLEDowych paneli jest to całkiem dobre rozwiązanie.

  • A mnie się to bardziej podoba, wygląda estetycznie i chyba będzie spełniało swoje zadanie.

   • arek marek

    Tobie to się wszystko podoba co związane z Samsungiem. Dodatkowy ekran jest” zajebisty”, można się bez niego obejść ale ja już nie potrafię na obecną chwilę bo jest bardzo pomocny, nawet w wersji na górze ekranu. Wiem, Ty byś miał nocne polucje jakby go Samsung wymyślił, a tak to dla ciebie zbędny ficzer bo potestowałeś go dwa dni; i nie mów mi, że większość go nie przyjęła bo większość to Debile, a świadczy to o tym, że większość akceptuję mobilny sprzęt ze szkła, które namiętnie się tłucze, bo marketingowcy wmówili tępakom, że to jest ekskluzywniejsze. Żal mi idiotów ale na głupców nic nie poradzę i nawet nie chce

 • Wiktor Zomkowski

  No to ja czekam na tą wypasiona wersje bo jest warta swojej ceny po pierwsze lubię słuchać muzyki ,po drugie nie lubie mieć rozładowanego telefonu ,po trzecie uwielbiam szczegółowosć