Producenci, za sprawą otwartego kodu Androida, często dorzucają wiele dodatków od siebie do systemu, czyniąc je zupełnie odmiennymi od siebie – zarówno pod względem wygląd jak i funkcjonalności. Oczywiście równie często możemy spotkać irytujące zmiany, z niechcianymi usługami na pierwszym planie. Cierpi również na tym tempo aktualizacji, gdyż firmy muszą przygotować swoje modyfikacje. Ciężko o idealną równowagę pomiędzy dodatkami, a szybkim wsparciem.

Użytkownikom Lenovo szczególnie przeszkadzał fakt, że Chińczycy nie oferują aktualnych wersji Androida. Dodatkowo Vibe Pure UI nie dostarczał takich zmian, które warte były długiego wyczekiwania. Tym sposobem firma postanowiła drastycznie zmienić swoje podejście do oprogramowania. Koniec z nakładkami, tylko czysty system od Google. Pierwszym modelem, który potwierdzi słowa Anuja Sharma (szef marketingu) ma być Lenovo K8 Note. Równocześnie będzie to pierwszy w historii smartfon z Androidem 7.1.1 Nougat od Chińczyków. Oczywiście nie zabraknie dodatków podobnych na styl rodziny Moto.

Kolejna zapowiedź od Lenovo to zapewnienie aktualizacji do Androida O dla wszystkich urządzeń z rodziny „K”. To pierwszy punkt we wprowadzeniu nowego, szybkiego systemu wdrażania nowych wersji oprogramowania.

Źródło: gadgets.ndtv.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.