Seniorzy, którym przyszło żyć w dzisiejszych czasach nie mogą być zadowoleni z oferty telefonów dostępnych na rynku. Ogłoszone dziś partnerstwo między Fujistu a Orange ma to zmienić.

Francuski telekom wraz z japońskim producentem zaprezentowali smartfon Stylistic S01. Ma on być przyjazny dla użytkowników w wieku 65+. Zadba o to m.in. certyfikat IP58, gwarantujący zwiększoną wytrzymałość na kurz i wodoszczelność, możliwość regulacji częstotliwość audio przy rozmowie telefonicznej, aby uczynić rozmówcę lepiej słyszalnym oraz 4 calowy ekran WVGA z unikalną technologią zapobiegającą przypadkowemu wybraniu aplikacji. Sprawne działanie całości ma zapewnić Snapdragon S2 o taktowaniu 1,4GHz. Ponadto smartfon będzie wyposażony w aparat 8 MPx, przednią kamerkę 0,3 MPx, 4 GB pamięci wbudowanej, wejście na kartę microSD oraz akumulator 1800 mAh. Nadzorowaniem pracy telefonu zajmie się Android 4.0 ICS z uproszczoną do granic możliwości nakładką systemową.

Telefon trafi do sprzedaży we Francji już od czerwca. Możliwe, że ujrzymy go także w ofercie polskiego oddziału. Na bardziej szczegółowe informacje (w tym cenę) musimy poczekać do rozpoczynających się za 6 dni targów MWC 2013.

Jak podoba się Wam urządzeni? Czy podarowalibyście go babci lub dziadkowi?

źródło: inf. prasowa Orange France

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec